Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák! Kb.10 napja kezdtem...

Anyukák! Kb.10 napja kezdtem a hozzátáplálást, az elválasztódást alkalmazom, vagyis, szopizás után adok neki kajcsit, amennyi jólesik neki, annyit eszik, nem sürgetem azt, hogy ne szopizzon már. Emellett kell itatnom, vagy elég az anyatej?

Figyelt kérdés
Almát és őszibarackot kóstoltunk már, ma a sárgarápa következik. A kajába keverek egy kis rizspelyhet, hogy laktatóbb legyen. Mennyi kakinak kell lennie ilyenkor? Ő most 2-3 naponta produkál elég száraz, de nagy bogyókat, többet is. Ez így pk? Beáll majd a napi kaki?

2013. jan. 10. 08:15
 1/6 anonim válasza:
mennyi idős a baba? ěn a szopizás elótt adnák neki enni, mert ha jó lakott már nehezebben fogadja el a kaját. Az anyatej mellett nem torténik semmi ha nem iszik,de ha meleg van vagy más táplálékkal is etetjuk gyakran kínáljuk teával.
2013. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
6 hónapos volt 2-án. Biztos, hogy nem lakik jól szopival, mert nincsen már annyi tejem, hogy jóllakjon, ezért is kezdtem el neki mást adni. Szeretném, ha elsődleges tápláléka még az anyatej lenne, az elválaszTÓDÁSról sok jót olvastam, amikor a szopi után adjuk a kajcsit, és a szopi így megmarad, amíg ő akarja, ő írányítja az elválasztódást, nem mi. (ha előtte adnám, akkor abból enne sokat, és nem kérné a szopit egy idő után.)
2013. jan. 10. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:
HA kap tejet, nem szükséges itatnod. Mivel viszont szopi után kapja a szilárd táplálékot, én megkínálnám utána vízzel. Ha kéri iszik, ha nem nem.A kaki normális, a hozzátáplálás elején ritkább és keményebb, mint amit megszoktunk. Ne aggódj, hamarosan visszaáll a napi és puhább is lesz.
2013. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor megkínálom vízzel, megpróbálkozunk a csőröspohárral...
2013. jan. 10. 17:06
 5/6 BabaHanna ***** válasza:
Szia! Az én kislányom tápszeres és 4és fél hónapos nekünk már 3 hónaposkortól lehetett kezdeni a hozzá táplálást, viszont nekünk naponta van széklete, van , hogy kettő is ! Neki valószinű, hogy azért nem állt még be mert anyatejes, és nekik van, hogy napokig nincs is ! Elméletileg az anyatejbe benne van minden amire neki szüksége van. De bármit mondjon is a védőnő én adtam neki kis teát vagy forralt vizet (bár azt nem szerette) és nagyon sokszor van , hogy a tápszert nem kéri, mert nem éhes csak szomjas. Hozzá táplálás mellett adj neki nyugodtan vizet/teát, mert az anyatej a szilárd táplálék mellett is tömény ! Néha kell amivel leöblitse :P
2013. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 13. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!