Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos babának ezt megsüthe...

5 hónapos babának ezt megsüthetem?

Figyelt kérdés

Almás babakeksz


Hozzávalók körülbelül húsz darabhoz: 25 dkg Natura süteménypor (teljes kiőrlésű búza-, árpa- és zabliszt, 3 százalék fűszervanília-őrleménnyel kiegészítve, de helyette használhatsz csak teljes kiőrlésű búzalisztet is), két közepes nagyságú alma, két evőkanál étolaj

1. Hámozd meg az almát, távolítsd el a magházat, és reszeld egészen finom állagúra, esetleg aprítógépben is pépesítheted.

2. Keverd össze a lisztet, az almapépet és az étolajat, majd adj hozzá annyi vizet, hogy jól formázható masszát kapj.

3. Béleld ki a tepsit sütőpapírral.

4. Vizes kézzel formázz kicsi, babakézbe való lepénykéket a masszából, és helyezd egymás mellé a tepsibe.

5. 200 Celsius-fokra előmelegített sütőben süsd körülbelül húsz percig.

Miért jó? Akkor adhatod a baba kezébe, ha már tud ülni az etetőszékben vagy az öledben, és ügyesen a szájába tudja venni, hogy szopogassa, majszolja. Állaga olyan, hogy nem töredezik, nem morzsolódik, csócsálás közben kellemesen masszírozza a baba fogzás miatt duzzadt ínyét. Nem tartalmaz adalékanyagot, cukrot, csak az alma édességét és a természetes vanília finom aromáját. Az evéssel épp csak ismerkedő, általában még fogatlan baba eleinte csak keveset tud megenni belőle, ezért nem fog egyszerre túl sok glutént fogyasztani. Azok a kisbabák is szeretik, akik a kanalazásért és a pépekért egyáltalán nem rajonganak. Egy-két hétig minőségromlás nélkül eláll.



2013. jan. 13. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan:)és köszi a tippet:)
2013. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gluténbevezetéshez ajánlották ezt a receptet. :)

Köszi a választ! :D

2013. jan. 13. 14:50
 3/11 xStefix ***** válasza:

Én egyszerre csak egyféle gabonát adnék neki, hogy ha reagál rá, tudjam, melyiket nem bírja!

De a recept jó, én is kipróbálom majd.

(Más kérdés, hogy én 6 hó után adnék bármit.)

2013. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a glutén bevezetését a védőnő 6 hónapos kortól javasolta, mégpedig oly módon, hogy reszeljük le neki az almát és kezdetnek adjunk hozzá egy kávéskanál darált kekszet.

Szóval szerintem 5 hónaposan ez egy kicsit túl sok mindent tartalmaz. Én csak 1-2 hónap múlva adnék ilyet a te helyedben. Amúgy jó kis recept, de azért egyből 3 fajta liszt, meg fűszervanília, étolaj, hát nem tudom. Szerintem nem ezzel kéne bevezetni.

2013. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen a lisztet kicserélném és egy fajtát tennék bele, ez a receptben is benne van. A vaniliát is kihagynám belőle.
2013. jan. 13. 16:25
 6/11 xStefix ***** válasza:
53%
Hát ha mindenáron adni akarod neki már most, akkor úgy jobb, ahogy leírtad. De én is a 6 hó utáni hozzátápit javaslom egyébként.
2013. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap felhívtam a védőnőnket és azt mondta, hogy ezzel is nyugodtan lehet kezdeni a glutén bevezetését. Úgy tudom az az új ajánlás hogy betöltött 6 hónap előtt már kell adni glutént, legalábbis a gyerekorvosunk és a védőnő szerint is. Köszönöm a válaszokat. :)
2013. jan. 14. 09:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó ötlet! Hol lehet ilyen Natura port kapni?
2013. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én kukorica liszttel készítem el. :)
2013. jan. 14. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:

ha elkészítetted írd már meg légyszi hogy sikerült.

kisfiam még csak 7 hetes, de majd kipróbálnám neki.

Első voltam.

Ja és van egy nagyfiam is,szóval nem tapasztalat nélkül írtam amit írtam:)

2013. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!