Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti oltatjátok babátokat...

Ti oltatjátok babátokat influenza és agyhártya gyulladás ellen?

Figyelt kérdés
Én Szeretném,mert félek,hogy komoly baja lesz,ha elkap valamit!

2013. jan. 16. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem ,ahogy magunkat sem, csak a kötelező védőoltásokat kapja meg. De ha Te szeretnéd, akkor beszéld meg a gyerek orvossal, és adassátok be, mi a kérdés.
2013. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a kérdés,hogy ti oltatjátok-e a picit.Vagy ha nem akkor miért nem?Magunkat mi sem szoktuk,de a gyerekeknél több a szövődmény és súlyosabb!Csak hatalmas járványt jósolnak most azért akarom beoltatni.
2013. jan. 16. 19:22
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia a kötelezőken kívül semmit!!

Nem szabad!!!

De ki hogy gondolja ,érzi!!

2013. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jaj most olvasom hatalmas járvány jósolnak !!

1 Honnan tudják hogy lesz e!!??

2 Milyen vírus okozza?

3 ja tudom H1Ni

na persze

És nem beszélve arról hogy azért riogatják az embereket mert most kevesen oltatták be magukat eddig biztos és kell a lóvé a gyógyszercégeknek!!!!!

2013. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

33 és 20 hónaposak a gyerekeim. Influenza ellen nem oltattam be őket, majd ha már óvodások lesznek.

Agyhártyagyulladás ellen megkapták a védőoltást és tavasszal szeretném őket beoltani a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás ellen is.

2013. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mindig kikérdezem az orvosunkat, javasolja-e. Semmit nem adattunk be a kötelezőkön kívül, mert nem javasolta. Szerinte, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy az oltásnak lesz valamilyen szövődménye, mint hogy egy ilyen betegséget elkapjon (gondolok itt a kullancsra, vagy az agyhártya gyulladásra). Az influenza ellenit meg butaságnak tartom, ugyanannyi oltatlan ismerődöm volt tavaly előtt influenzás, mint az oltottak.(tavaly pedig nem volt járvány, ezért ez nem mérvadó) Semmi értelmét nem látom. Az orvos szerint is, kellő odafigyeléssel szépen átvészelheti bárki, csak tényleg be kell tartani az utasításokat.
2013. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak a kötelezőket kapja meg! Én nem akarom gyengíteni az immunrendszerüket mindenfajta oltással. Ha kell túlesnek a víruson, az is kell valamilyen szinten ahhoz, hogy erősödjön a szervezetük.

Szövődménye pedig mindennek lehet. Nálunk pl nagyon súlyos szövődménye lett egy náthának. Nem influenzának, nem bárányhimlőnek, hanem egy szimpla náthának!!

Na ezért nem oltatok/nem oltattam. A nátha után 2 hónap kórház,durva bakteriális fertőzése lett, elkerülhetetlen, erre nincs védőoltás. Másik példa a bárányhimlőt röhögve átvészelte, sőt tavaly az influenza 2 napig tartott, ebből 3 órát feküdt.

2013. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
NEM! Nagyon karos, legyengiti az immunrendszert, tonkreteszi a szervezetet. Hosszutavon a sok oltas akar a kovetkezo generaciok egeszsegere is kihathat.
2013. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

[link]

Azért az agyhártyagyulladás nem vicc. Én beoltattam a gyerekeimet ellene. Ráadásul sajnálom, hogy a B baktériumtörzs ellen nincs védőoltás.

Az a baj, hogy az agyhártyagyulladás tünetei kezdetben megegyeznek egy felső léguti betegség tüneteivel, elvisszük az orvoshoz, aki vagy ad antibiotikumot vagy nem. Gondolhatja, hogy vírusos fertőzés. Hazamegyünk a gyerekkkel, pár óra múlva a gyerek nagyon rosszul van, mire orvosi segítséget kap, már késő. Az agyhártyagyulladást okozó baktériumok rendkívül gyorsan ölnek. A megfázásszerű tünetektől akár csak 1 nap telik el és a fertőzött beteg már a halál szélén van. A későn kezelt betegek fele meghal.

Szerintem ennek nagyobb a valószínűsége, mint az oltás szövődményének.

Valószínű, hogy a nemrég meghalt 6 hónapos csecsemő is agyhártyagyulladást kapott, bár nem ismerték el az orvosok, de gondolom ez csak a felelősség miatt van. Bár ilyen pici korban tényleg kicsi az esély, hiszen 1 éves kor alatt az 3 oltás szükséges a teljes védettséghez.

De mindenki saját maga dönti el, hogy saját magát, vagy a gyerekeit beoltatja-e.

Ez az egyetlen nem kötelező védőoltás, amit beadattam a gyerekeimnek, hisz nagyon gyors lefolyású és sokkal súlyosabb betegség mint az influenza, vagy a bárányhimlő.

A bárányhimlő elleni oltást én is hülyeségnek tartom. Ugyanakkor rota ellen sem oltattam be a gyerekeimet, elkapták, 3 nap kórház. Az ügyeletről 3 napon keresztül hazaengedtek minket, végül már egyenesen a kórházba vittem őket, mert a fiamnak 2 évesen 40 fokos láza lett a vírus miatt. Hát, még ott is a beutalókat kértek tőlem, mire nagy nehezen kaptak infúziót. Nemtudom ez volt-e jó, vagy a védőoltás lett volna-e jobb?

2013. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Amerikába már nagy járvány van ,és sok gyerek is meghalt már sajnos!!!
2013. jan. 19. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!