Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen péksüteményt adhatok 9...

Milyen péksüteményt adhatok 9 hónaposomnak? Kakaóscsiga? Fonott kalács?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 16:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Az én gyerekem tejérzékeny, úgyhogy péksütemény nálunk kizárva. Szerintem sem jó nagyon édeseket adni kiskorban, mert hamar hozzászokik aztán később bajai lesznek az elhízással esetleg a cukorbetegséggel. Én a helyedben úgy csinálnám, hogy ha nem árt neki, egy kevés fonott kalácsot próbálnék, de csak akkor, ha már rendesen tud rágni. Ha nincsenek örlőfogai, és nem szokott kenyérféléket enni, lehet, hogy nem a kaláccsal kezdeném. Kakaóscsigát nem adnék egy éves kor alatt a kakaó és a sok cukor miatt. Szerintem ha nem adsz túl sokat belőle, mondjuk úgy hogy pl állandóan azt rágja a zöldséget meg ne egye, ha nem csak keveset, mértékkel, akkor nyugodtan. De tényleg ne szokasd rá a túl édes kelt tésztákra, mert később sok egészségügyi baja lehet belőle. Ezt a gyerekorvos mondta nekünk, hogy ő úgy javallja, hogy kis korban kerüljük a cukros ételeket amennyire lehet, nem csak a fogak miatt, hanem a későbbi elhízás és diabetes veszélye miatt is. És szerintem is lehet változatosan enni péksütemény nélkül is.
2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg lehet adni kalácsot, de semmilyen hasznos tápanyag nincs benne. Gyakorlatilag tömény fehér liszt egy kis cukorral, üres kalória.

Én cukorbeteg vagyok, naponta 7-szer eszek eléggé változatosan, mégsem kerül sor soha ilyen szemét kajákra.

Én néha szoktam sütni kelt tésztát teljes kiörlésű lisztből (vagy legalább részben), édesítésre pedig nyírfacukrot használok (az élesztőhöz kell egy kis kanál sima cukor, mert a nyírfacukortól nem kelne meg).

2013. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok


A túrórudi túrója túl cukros, tartósítószeres és a legtöbb fajtának semmi köze a túróhoz! Olvasd el az összetételt! A krémtúróval uez a helyzet: minimális túró, rengeteg cukorral, mesterségez ízfokozókkal, tartósítószerrel. ezekre semmi szüksége a babának, teljesen értéktelen kalóriák. Ha túl korán rászokatod az extrém édes ízre, vagy az ízfokózókkal eltúlzott ízekre, akkor nem fog neki ízleni mondjuk egy szimpla alma vagy natúr joghurt.


Alternatívák: krémtúró (túrót keverj össze gyümölccsel, nagyon pici barna cukorral vagy házi lekvárral, a lényeg, h te tudod, h mennyi van benne. Süteményeket teljes kiőrlésű liszttel készítek 50 %-ban. finom még a köleskása, zabkása, mindenféle zöldségkrémleves pirított zsemlekockával, reggelire vajas kenyér reszelt sajttal, kockasajt paradicsommal, kifli, lehet kapni natúr kukoricapelyhet(nem a pufira gondolok), ezt le lehet forrázni kevés vízzel, majd joghurtot keverni hozzá, így puha esz. Cukrozatlan gabonapelyheket, amiket otthon ízesíthetsz, tejberizs. Nem ördögtől való a jobb minőségű virli, csirkemell sonka, májas. azért vannak alternatívái a hánytatóan édes kakaós csigának és tsainak.

2013. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én úgy gondolom, hogy nem az a változatos táplálás, ha megveszem a fél péksütis sort a közértből, ahogy az előttem szóló írta, semmilyen hasznos tápanyag nincs benne, és ahogy még korábban írták valóban még csak pár hós a baba! Krémtúrót lehet csinálni házilag is, igazi tejfölből, meg túróból, friss gyümiből, nem a bolti sehall selát tejtermékekből..Lehet adni kenyeret saját kencékkel, kőrözött, zöldségkrémek, házi lekvár esetleg, házi gyümijoghurt, friss banánturmix,müzlik, pépek soroljam?Bármelyik jobb mint a kakaóscsiga!! Ezek egészségesek, és nem is emelik a vércukorszintet az egekbe! Csak egy példa, a rendelőben egy kislány bevágott egy ilyen szupi kalácskát, utána valami cukros löttyöt, és úgy bepörgött, hogy le sem lehetett állítani...Mindenki amit szeretne amúgy azt adjon, az én véleményem, hogy később sem kap ilyesmit az enyém, mert nincs rá szüksége!

2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%
Lányok!Nem tudom mit vagytok úgy oda.Kérdezzétek meg szüleiteket nagyanyáitokat,mert mi is ettük anno.Még töltött kápit is ennyi idősen.Csak most fújják fel így a dolgokat.És még is itt vagyunk.
2013. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám semmi ilyesmivel nem tömött, már megkérdeztem:)))
2013. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok újra


Igen, sok mindent másképp csináltak anyukáink, és nem biztos, hogy az volt a jó. Én pl. rengeteg cukros teát kaptam, és nem merem megmutatni senkinek az oviskori képem, nem is nézegetem szívesen, mert csúnya, barna az összes fogam rajta! Pedig nem lettem volna csúnya kislány, de így...rossz emlék.

Nem hiszem egyébként, hogy egy pár hónapos baba fejletlen gyomrának a legmegfelelőbb táplálék lenne a "töltött kápi" Még akkor se, ha nekünk azt adtak. Felesleges azzal jönni, hogy régen mi volt, mert régen pl. érzéstelenítés nélkül húztak fogat, mégis túlélték, De ez nem jelenti azt, hogy ma is így kellene csinálni.

2013. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én irigylem azokat, akiknek nem lett semmi bajuk a 80-as évek étkezési szokásaitól. Engem is 2 hónaposan kezdtek etetni mindenfélével és tehén tejjel itatni. Sokan szerencsések és nincs semmi bajuk, én cukorbeteg vagyok és kb. 15 féle élelmiszerre allergiás (a káposztára is), a növényekről meg ne is beszéljünk (parlagfű és társai). Persze lehet, hogy nem ettől van, de én nem tudok annál jobbat, minthogy most a kisbabámnál betartsam a mai ajánlásokat.
2013. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idosen meg nagyon kerulni kellene ezeket a cukros elesztos tojasos tesztakat, kulonosen, ha bolti, mert abban aztan minden van, ami karos. Nem kell, hogy annyira valtozatos legyen az etkezes, hiszen meg mindig erik az emesztorendszere,par honapja meg teljesen egyoldalu volt a taplalkozasa mert arra volt szukseg. Ha nem ismeri az izeket meg nem is kivanja, raersz meg ezzel.
2013. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Lányok!Nem tudom mit vagytok úgy oda.Kérdezzétek meg szüleiteket nagyanyáitokat,mert mi is ettük anno.Még töltött kápit is ennyi idősen.Csak most fújják fel így a dolgokat.És még is itt vagyunk."


Őskori kérdés, őskori válasz, de hátha valaki erre jár. Az a nagy különbség, akkoriban még nem volt minden ennyire cukros, ilyen-olyan adalékos. Kapj fel egy rúd szalámit a boltban, már abban is cukor van. Mindenbe cukrot tesznek, szinte hihetetlen. Nem vagyok cukor-parás, de egy időben mindig mikor házi sütit csináltam, akkor úgy voltam vele, hogy jó isten, 20-30 deka cukor megy egy tepsibe, milyen sok cukor az. Aztán elkezdtem olvasgatni a bolti finomságokat, amiket mindig vettünk. Hát az én tepsimhez képest töredék mennyiségbe van 20-30 deka cukor! Meg mindig szívtam a fogam mikor teát főztem, hogy hány evőkanál cukrot bele teszek. Aztán elolvastam egy jófajta gyümölcslén, üdítőn, hogy mennyi cukor van benne, hát több, mint a teámban! Nem is gondolná az ember. Ráadásul a mai gyerekeknek már ott a tablet, a számítógép, tv, már nem is mozognak annyit mint mi, még azok se, akiket sokat mozgatnak a szülők. Mikor mi kicsik voltunk más még nem volt, csak a mozgás. Ezért nem szabad őket rászokatni ezekre a bolti agyon cukros dolgokra. Anno fekete fogú 3 éveseket se lehetett látni, vajon miért?


Ezen kívül a kicsik, ha megszokják ezeket az eltúlzott, beédesített ízeket, akkor csak kínszenvedéssel szoktathatók le róluk. Én mint teljes belátóképességgel rendelkező felnőtt ember meg tudtam érteni, hogy egy natúr joghurt, mondjuk egy kanál lekvárral lehet, hogy nem aaanyira finom, mint egy bolti gyümölcsjoghurt, viszont sokkal-sokkal egészségesebb. De a baba, pici gyerek az nem érti ezt meg. Az csak annyit vesz észre, hogy eddig mennyivel finomabbakat kapott, most mi van hirtelen?

2016. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!