Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babámnak mivel...

8 hónapos babámnak mivel kenjem meg a kenyerét, teavajjal, vagy margarinnal?

Figyelt kérdés

Ti milyen margarint használtok egyébként? Én kicsit tartok a hidrogénezett nyavajáktól, ezért gondoltam a teavajra.

Otthon sütöm a kenyeret, és mostanában rendesen tátog érte.

Amúgy igény szerint szoptatott anyatejes baba, de már sok mindent eszik, de csak délutánonként.

Főzelékeket, meg gyümölcsöket.



2013. febr. 11. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb mindent meg kell szokni add neki felváltva
2013. febr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Elviekben tartósítószer-mentes vajjal kell megkenni. A legjobb, ha olyat veszel, amibe vitaminok is vannak. Pl. Flora margarin. Vagy bio vajat ajánlanak. A tea vajat nem tudom, mert nem olvastam a papírját.

Az én kisfiam is éppen tegnap volt 8 hónapos és sajtot is reszeltem a vajas kenyerére. Nagyon tetszett neki. Én 6 hónapig csak szoptattam. Sem teát, sem vizet nem kapott. A hozzátáplálás időnként döcög. Főleg, ha jön a foga csak cicizni akar. De a vajas kenyér az jöhet. Egy kisebb szeletet szoktam, csak kettévágva elé tenni (1 hete kezdtem) és olyan szépen elszopogatja még a héját is.

2013. febr. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Teavaj. Mi is azt eszünk, soha nem veszünk margarint.
2013. febr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Csak novenyi eredetut, mert a tejalapuk nagyon allergizalnak es szinte indegyik nagyon sok adalekot tartalmaz.
2013. febr. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Margarint semmiképp nem kennék rá (egyik ismerősünk dolgozott a rámánál, és ő mondta, hogy a legdrágább, legtutibb "finom" margarin a legolcsóbb, legsilányabb növényi olajból készül úgy, hogy beleöntenek egy kemikália-keveréket és kevergetik...).


Vajat akkor, ha már a sajtot, joghurtot, tejfölt bevezettem. A spárban van biovaj, ami nem túl drága, mi szeretjük :)

2013. febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Muszáj ez a kettő közül választani? :)


Csinálj vmi finom zöldségkrémet házilag, és kend meg azzal. Én a fiamnak sosem kenem meg semmivel, üresen szereti, és nagyon örülök neki.

Készíts padlizsán krémet, tojássárgájából krémet, ilyesmi.

2013. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval: növényi eredetű hulladékot (amit margarinnak neveznek) nem adnék, vajat még nem ehet. Csak vajt fogok majd adni addig, amúgy nagyon vékonyan a margarinnál még a HÁZI disznó zsír is jobb, de azzal is várnék még. 8 hónaposan még nagyon fejletlen az emésztőrendszere, előtte még az egész élet, hogy egyen. Az én fiam múlt héten volt 7 hónapos, pár kanálnál tartunk délelőtt, de nem erőltetem.

Megértem, hogy tartasz tőle, ne is adj neki!

2013. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vaj
2013. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na, most aztán kapkodhatod a fejedet, nem sokat segítenek a válaszok. Amúgy én otthonra nem veszek margarint, rosszul vagyok ettől a mű szörnyűségtől, csak teavajat használunk. De anyósom csak margarint vesz, úgyhogy ilyet is, olyat is kap a fiam. Ő is 8 hónapos. De vettem neki sajtkrémet is, amiben az összetétele alapján nincs vagy csak nagyon kevés mű dolog, ill. cukor és só.

A tejalapú dolgokról meg annyit, hogy a bébidesszertek, -pudingok, tejpépek, tápszerek mind tejalapúak. De a vajba is feldolgozva kerül a tej.

2013. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Asszem akkor teavaj lesz belőle, de megnézem azt a biovajat is.

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 11. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!