Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A kislányom 2 hónapos ki...

Esztdor kérdése:

A kislányom 2 hónapos ki mikortól kezdené a gyümölcsök bevezetését? Hozzáteszem tápszeres, a kakival is vannak gondok.3900grammal született most 5730gramm.

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hónaposan még nagyon pici, éretlen az emésztőrendszere, még akkor is, ha tápszeres. Én biztos várnék 4 hónapos koráig és kikérném az orvos vagy a védőnő véleményét.
2013. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 hósan kezdeném. a hasfájásra nem a gyümölcs bevezetése lesz neki a gyógymód, sőt. Csak jobban fog fájni neki, ugyanis az ő gyomra még nem érett meg a gyümölcshöz. Maradjon csak még a tápszer. Alapos büfiztetés, és alapos, átmozgató torna.
2013. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen gondok voltak, de akkor is kivártam a 4 hónapot és akkor is csak egy-egy korty almalét kapott, majd nagyon lassan, óvatosan haladtunk tovább. Pont elég nekem, hogy én midenre allergiás vagyok, nem akarom a gyereknél is kockáztatni. Esetleg próbálj meg tápszert váltani. Gondolom szorulásos. A lányom is az, mi már vagy 6 féle tápszert kipróbáltunk. Volt ami a kakira jó lett volan, csak attól meg bukott. De nektek lehet, hogy valamelyik jó lesz.

Egyébként semmi értelme emiatt 2 hónaposan elkezdeni, mert nehogy azt hidd, hogy 2 korty almalétől majd megoldódik a probléma. A lányom már 6 hónapos és most kezd olyan mennyiségeket enni, ami már észrevehető a székletén.

2013. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Betöltött 4-ik hónaptól.
2013. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 hónaptól, és vannak speciális tápszerek szorulásos babáknak! Inkább azzal kísérletezz mint korai hozzátáplálással!
2013. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nem cserélgeted sűrűn a tápszert akkor pár hét alatt megszokik egyet és beáll az emésztése. Még nagyon pici, 3 hó után könnyebb lesz. 5 hó előtt nem nagyon kezdeném. Nekem mindkét babám tápszeres volt, az elsőt hiába próbáltam 4 hósan kiköpte sírt, én meg csak stresszeltem és idegebteg voltam pedig csak várni kellett. 2 hónap múlva próbálkoztam megint akkor szépen 2-3 nap alatt mindent megevett egész adagokat. A második babám most lesz 5 hónaps de már 2 hete elkezdtük a hozzátáplálást, a banánt almát nagyon lelkesen fogadta, a babakajákat annyira nem de most már azt is szépen eszi :)
2013. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!