Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Pici baba hozzátáplálása hús...

Pici baba hozzátáplálása hús nélkül - hogyan?

Figyelt kérdés

B12 vitamin ugye nagyrészt a húsokban fordul elő (ez kilőve) illetve a tejtermékekben és a tojásban. Hétfőn lesz nyolc hónapos a pici, próbálkozhatok már nála a tejtermékekkel? Kefírre gondoltam elsősorban, esetleg natúr joghurtra gyümölcsökkel.

A neten a tejtermékekkel való hozzátáplálással kapcsolatban különböző infókat találtam, volt ahol azt írták már 6 hónaposan mehet, volt ahol a nyolcat írták, de találtam olyat is, ahol 1 év alatt nem ajánlják. Egyébként a családban nincs aki allergiás lenne sem az én részemről sem a pároméról.

Tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Ki mikor kezdte el adni a babájának, lett-e belőle bármilyen probléma?


Illetve: quinoával valakinek van tapasztalata? Mikortól adható?



2013. febr. 26. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
52%
8 hónaposnak már adhatsz csirkehusit! Én ennyi idősen kezdtem a tejtermékeket!
2013. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem akarsz húst adni?
2013. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
37%
Miért írod a húsra, hogy "kilőve"? Az én babám mág 5 hónaposan kapott csirkehusit!
2013. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem adsz húst? Már simán mehetne. Egyébként joghurtot, túrót, kefirt, sajtot is adhatod, csak tejet ne adj 1 éves kor alatt.
2013. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én a nyolcadik hónapban kezdtem neki tejterméket adni, nem volt probléma!

Nekem dietetikus és belgyógyász szakorvos állította össze a húsmentes ételt, leírom neked pontosan hogy a nyolcadik hónapban már miket ehet a baba:


- gyümi: alma, cseresznye, meggy, őszibarack, sárgabarack, körte, banán, szilva, görögdinnye, sárgadinnye, ringló

- zöldség: sárgarépa, sütőtök, burgonya, cékla, cukkini, brokkoli, zeller, spárga, fehérrépa, pasztinák, tök, saláta főzeléknek elkészítve, kelkáposzta, karalábé, karfiol, vörös- és fokhagyma sütve vagy főzve, esetleg párolva. Hüvelyesek: passzírozott zöldborsó (ezt először héj nélkül próbáld utána ha nem bántja a pocit akkor mehet héjastól is), vöröslencse, adzuki bab, sárgaborsó, csiseriborsó, kidney bab

- fehérje: ha még szoptatsz akkor ugye nyilván nagyrészt az anyatej, ezen kívül: betöltött nyolc hótól próbálkozhatsz babbal és lencsefélékkel, amaranttal, quinoával (azt hiszem ezzel emg is válaszoltam a második kérdésed is:) és tápszerekkel

- gabona: rizs, kukorica, köles, hajdina, zab, búza, árpa és rozs (árpapehely és rozspehely is mehet)


Nyolc hónaposan már mehetnek különböző fűszerfélék: petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma, bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta és citromfű (ettől nagyon jól fog aludni!:)

Olajak közül mehet a napraforgó-, oliva-, repce- és lenmagolaj is.


Gondolom ezek közül már adsz neki jópár dolgot, de őgy gondoltam ha leírom egybe az összeset akkor többet segítek vele mint ha csak felsorolom azt, hogy mit kezdtem el adni a nyolcadik hónaptól.

Ezek mind mehetnek:)


Valamint 7-12 hós korig a picurnak 0,5 µg B12 vitaminra van szüksége naponta, ezt a kefírrel és a gyümölcsös natúr joghurttal prímán tudod pótolni, jól gondoltad! :)


Ha van még kérdésed írj, szívesen segítek, privátban is akár!:)

2013. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, utolsó neked pedig írtam privit! :)

Lakto-ovo vegetáriánus életmódot folytatok és nem szeretnék neki sem húst adni.

2013. febr. 26. 17:47
 7/69 anonim ***** válasza:
40%
A babának muszáj hús ha nincs megtiltva!!!
2013. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 sumergo ***** válasza:
58%

:-(

Miért nem hagyod, hogy a kicsi eldöntse mit szeretne enni? A lányom sincs nagyon oda a húsokért, ezért nem is erőltetem, de hogy ilyen kicsinél megvond önként, ez biztosan nem jól van így! Remélem nagy húsevő lesz ha felnő! :-)

2013. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit off:

"A babának muszáj hús ha nincs megtiltva!!!"

Ha a szülő a húst tudja mással helyettesíteni, akkor nem muszáj húst adni.

2013. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
54%
Igen, csakhogy a pici már hónapok óta ehetne húst és idáig a Kérdező az abban lévő vitamint megvonta a babájától, ami nagyon nem jó. Én sem értek azzal egyet, sőt kifejezetten rossznak tartom, hogy nem adsz a babának húst, szerintem a húsmentes életmód saját döntés legyen, ne szülői.
2013. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!