Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti honnan tudtátok, h a...

Ti honnan tudtátok, h a babátok készen áll a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
Voltak jelek? Pl nézte hogy mit esztek, tetszett neki a kanál, nem lakott jól a tejcsivel, stb. És mivel kezdtétek? Gyümölccsel vagy gabonával? Milyen gyümölccsel vagy gabonával? Milyen hídra csináltátok?

2013. márc. 15. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
4 hónaposan kezdtem almával és keksszel. Majd délben kapott zöldségféléket, sóval, vagy pici cukorral ízesítve. 6 hónaposan már ült, ezért velünk evett az asztalnál. 7 hónapos volt, amikor az apu tányérjába belenyúlt, és a szájába tömte a paprikás krumplit. Ettől kezdve úgy főztem, hogy vagy a levesből, vagy a másodikból ehessen ő is. Az ő kezében is volt egy kanál, amivel próbálkozott enni, a másikkal pedig én etettem. Darabosat már 6 hónaposan adtam neki. Kenyérhajat, kiflicsücsköt, kekszet, puha zöldségeket.
2013. márc. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Amikor elkezdték kinézni a szánkból (vagy a kisebbek a tesók szájából) a kaját, akkor kezdtem hozzátáplálni őket. :-)

Gyümölccsel indítottam, de szinte azonnal kaptak gabonát is, a legnagyobb hat hósan, a kisebbek öt hós koruk körül kezdtek enni, természetesen szopi mellett.

A legkisebb 9 hónapos, szinte mindent eszik már, húsfélét csak keveset, de zöldségeket, gyümölcsöket, főzelékeket, gabonát stb. ugyanúgy kapja, ahogy mi is esszük. Már nem főzök külön neki, a mi kajánkból kap, általában leturmixolva, de a darabosat is szépen elfogadja. Kiflit is simán elrágcsálja, pedig csak két foga van még.

2013. márc. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer csak elkezdte nézni ahogy eszünk, és elkezdett közben cuppogni. Majd annyira kívánta ő is, hogy folyton sírt, ha ettünk, és ő ugye nem kapott semmit. Ekkor kezdtem el.


Először lereszeltem az almát, és annak adtam a levét. Aztán pár nap múlva reszelt almát adtam, de az nem tetszett neki, nem volt olyan pépes, mint a bolti, persze akkor én még nem tudtam azok milyenek. Aztán adtam neki tovább az almalevet, barackot, sütőtöklevet, majd vettem alma-barack pépet. Csak pár kanállal kapott, nem nagyon ízlett neki. Ezeket mind 2 étkezés között adtam. Aztán kipróbáltam a sütőtököt. Hát azt imádja. Először pár kanállal, másnap egy negyed üveg, harmadnap kiváltottunk vele egy evés, megette az egészet. Nemrég kezdtem el adni a krumplit, tápszerrel keverve, amint megeszi adom neki a maradék tápszert. A hétvégén már ehet egy egész adag alma-krumplit. Egyik nap megkóstoltatom vele az alma-banánt.

2013. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én onnan hogy lenyúlta a banánt a kezemből, és azt betömte.

Érettség jelei:

- érdeklődik az ételek után

- megkezdődött a fogzás

- ülni tud

- ügyesen a szájához visz dolgokat

- stb.

2013. márc. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy állandóan enni kért, akkor már tápszert...Sosem volt elég...Ezt napokig csinálta, akkor 5 hós volt!

Akkor adtam neki almalevet, később pürét, és nagyon jól fogadta! Székletet is nézni kell, hogy nem köszön e vissza egészben, mert akkor még nem érett rá!

Bébiétel állagúra csináltam mindig, szinte teljesen folyósra..

De ahogy itt leírták, az éhségen túl, érdeklődni kezd nagyon a többi étel íránt...

2013. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!