Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor várhatók allergiás...

Mikor várhatók allergiás tünetek a tojásfehérjétől?

Figyelt kérdés

Reggel 9-kor reggelinél próbáltam ki, kis mennyiségben.

Ha mai nap nem történik semmi, akkor elvileg nincs baja tőle? 9,5 hónapos.



2013. ápr. 10. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

én ezt találtam a neten:


A tojásallergia tünetei


A szoptatás időszakában a tojásallergia tüneteként a babánál jelentkezhet bőrallergia, ekcéma és hasi panaszok. A tojást 8 hónapos kor után vezethetjük be a babák étrendjébe.


A kicsinek kezdetben kizárólag friss, jól megfőzött tojás sárgáját készítsünk, majd fokozatosan kaphat tojásfehérjét is.


Ez allergiára hajlamos gyermekeknél legalább 2-4 hónappal későbbre halasztandó.


Ebben az időszakban a tojás fogyasztását követően pár órán belül fellépő bőrviszketés, kipirosodás, bőrkiütés, száj körüli zsibbadás, az arc, a torok duzzadása, légzés nehézsége, hányás, hasmenés, hasi fájdalom esetén kell gondolnunk tojásallergiára.

2013. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, akkor szerintem nem lesz gond.
2013. ápr. 10. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszoló mindent leírt azt hiszem,kisfiam 14 hónapos ekcémás és tegnap próbáltam a tojásfehérjéből is egy keveset adni neki de kb.2 óra múlva már pöttyös lett az arca és estére sajnos az ekcémája is megjelent.
2013. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én lányom is ekcémás, de csak a fürdetőtől jött ki neki, amióta visszatértünk a gyógyszertárira, elmúlt neki, vagyis tünetmentes.

Nem jött ki neki a tojásfehérjétől neki, viszont este hígabb volt a széklete.

2013. ápr. 11. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!