Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem okoznak gondot ezek a...

Nem okoznak gondot ezek a bébiételek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rá van írva mindegyikre, hogy hány hónapos kortól ajánlott, de mégis néha elgondolkodom a polcok előtt és inkább nem veszem meg. Gondoltam, most már rákérdezek, hátha ti tudtok segíteni. Konkrétan ma a DM-ben voltam és láttam, hogy van azt hiszem őszibarack-maracuja, vegyes gyümölcs(narancs, mangó, alma stb...),eper-málna-alma.Tudtommal némelyik összetevőt csak később lehet adni. Szívesen adnám a babámnak(6 és fél hónapos), de mindig megtorpanok és ott hagyom. Szerintetek?

2013. febr. 19. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bébikajában nyugodtan adhatod. Én is adom, semmi baja a gyereknek.
2013. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Képzeld el,ha még a bébikaja sem lenne jó,és egymás után perelnék be a gyárat.

Nyugodtan adjad.

2013. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Ebből látszik,hogy egy nagy hülyeség,hogy mit ne adj a gyereknek 1 éves korig.

Narancsot 2-3 hónapos korban adják a déli országok,mert az van és az a legolcsóbb,csak Magyarországon vannak ilyen tiltások,de kezdik visszavonni,mert ennyi allergiás gyerek még nem volt a tiltások miatt.

2013. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van a 3/3-nak. Azért van annyi allergiás gyerek, mert minden ételt csak későn kapnak meg.

30 évvel ezelőtt mindent adtak a gyerekeknek, ami ma tiltott. Az allergiás gyerek csodaszámba ment. Ahogyan a cukorbeteg is.

Az immunrendszer csak akkor tud valami ellenvédekezni, ha időben kapcsolatba kerül az allergén anyagokkal.

2013. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, pont erre gondoltam én is.
2013. febr. 19. 20:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor irass fel sinlac-ot vagy sinemilt! Olan gyümölccsel kavarod amivel te szeretnéd!
2013. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
én csak olyat veszek,amit már lehet adni,a gyártók alacsonyabb kort írnak rá,hogy vegyed-vigyed adjad a gyereknek.(30 éve azért nem volt allergia,mert a gyümölcs a fán érett meg,nem kamionokban útközben gázzal érlelve,a 30 évvel ezelőtti dolgokat nem lehet alapul venni..)
2013. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Az én anyukám 28 évvel ezelőtt nem tudta, hogy a gyereknek nem illik 2 éves kor alatt epret adni. Ettem is, hisz az eper finom, de sajnos elég hamar allergiás lettem rá, s a mai napig csalánkiütésem lesz tőle, ill. nagyobb mennyiségtől bedagad a szemem és a nyelvem is, pedig imádom.


Szerintem meg azért van ennyi allergiás gyerek, mert az anyukák nagy részének fogalma sincs arról, mit ehet a gyerek és mit nem, és az elmúlt 30 évben igencsak megváltozott a gyerekek etetése. Akkor még otthon csinálták a püréket, most meg veszik az üvegeset. Én elvből nem adtam egyik gyerekemnek se kész bébiételt, hisz a felnőttekre is a teljesen feldolgozott, kész ételek a legveszélyesebbek, amiket csak felmelegítesz vagy megsütsz. Otthon szépen kikotyvasztod, abban tudod, mi van, ha baja van a gyereknek, hamar rájössz, hogy melyik összetevő okozta. 28N

2013. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A bébiételekből kivonják az allergén anyagokat,azért lehet adni! Például a málnának a magja az ami allergizál.

Nyugodtan adhatod őket,elég szigorú Magyarországon az élelmiszer ellenőrzés,a gyerekételekkel meg főleg nem lehet szórakozni!

2013. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!