Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes 7 honapos baba 3X...

Pannika12 kérdése:

Anyatejes 7 honapos baba 3X eszik, de meg nincs kivaltva. Hogyan valtsak ki szoptatast?

Figyelt kérdés

Anyatejes 7 honapos babamnal mar 4,5 honapos kora ota megkezdtem a kinalgatast, mert rendkivul erdekelte (nyalogatta a szajat:) ) igy boven volt idom a kostoltatasra, most mar egesz valtozatos menut tudok neki kesziteni, sok mindent megkostolt es nem okozott problemat. kb 6 honapos koratol kezdtem el ugy igazan a hozzataplalast. Eloszor ahogy kell, delelott gyumolcs. Heteken at keptelen voltam novelni az adagot 50-60 gr tobbre. Igy nem sikerult kivaltanom a szopit. Probaltam elotte (nagyon turelmetlen volt), probaltam utana (tul jol lakott). Viszont napkozben egyre nyugosebb volt, ahogy telt az ido. Elkezdtem neki adni vacsorara tejpepet es egybol jokedvu lett. Majd napkozben be kellett vezetnem egy fozeleket is (hogy valtozatos is legyen, es hogy megnezzem jobb-e a kedve) ugy is lett, sokkal jobb kedvubb lett. Valoszinuleg nem volt mar eleg taplalo szamara az anyatej. Jelenleg 3x eszik is mar, de meg mindig kis adagokat mindenbol (50 - 60 g). Mivel szopik kozott (tehat kb 1-1,5 oraval szoptatas utan adom neki) taplalom massal, nemtudom, hogy ezaltal milyen iranyba haladok. Hogyan tudom kivaltani a szopit ha nem hajlando tobbet elfogadni? Illetve az utana levo szopit valtsam ki? Vagy szerintetek hogy csinaljam? Etrendunk/napirendunk:

6-7 szopi

8:30 fele alvas

9:30 szopi

10:30 gyumolcs

12 fele alvas

13:00 szopi

14:30 fozelek

15:30 alvas

16:30 szopi

18 tejpep

19:30 esti szopi

20 alvas

23:00 szopi

02:00 szopi

05:00 szopi



Koszonom kedves tanacsaitokat.



2013. ápr. 22. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem eszik többet ha szopi után 1 órával adod neki a szilárdat ;)

kicsit próbáld átalakítani a napirendet, az egész napotok egy véget nem érő evés, ez azért nem jó a gyomrának is, gyakorlatilag soha nem pihen a gyomra!

told el akkor a 10órait, akkor add neki ha éhes, mondjuk úgy 11:30felé, aztán kínáld meg vízzel.

ebéd előtt 1 órával ne szoptasd meg, ebédet adj neki, aztán vizet és csak utána kínáld meg cicivel.

tehát így 1-f2körül ebédel és szopizik.

4-f5 felé uzsi vagy cici, majd vacsira add a tejpépet 7körül és lefekvés előtt szoptasd meg. akkor már sötétben, ha végzett, egyből tedd le aludni.

mondjuk én kipróbálnám éjjel azt, hogy nem szoptatom meg egyből, hanem megkínálom egy kis vízzel, megölelgetem, hátha nem is éhes, azért 7 hónaposan már nem feltétlenül kéne 3 óránként ennie éjjel, nappal meg óránként főleg!

2013. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!