Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Komolyan összezavarodtam!...

Komolyan összezavarodtam! Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvasom itt az oldalt,mivel első babás anyuka vagyok és nem igazán számíthatok a védőnőmre. Nem bántásként írom,de nincs gyereke és nagyon sok mindenre nem tud válaszolni,ha kérdezek,így hát Tőletek szoktam tájékozódni :P

Szóval most is furcsa,amit mondott,mert itt nem így olvastam..szóval a kisfiam 4,5 hónapos és elkezdtük a hozzátáplálást,mert a tápszertől nagyon hízik és az orvos ezt javasolta. És a védőnőm azt mondta,hogy a kezdetektől reszeljek egy fél háztartási kekszet minden nap a gyümölcsébe. Most én emlékszem rosszul? Nem 6 hónapos kortól kellene bevezetni a glutént? Totál ki vagyok akadva,mert azt is néztem itt,hogy ne adjak sok új zöldséget a babámnak a nitrit-nitrát tartalom miatt,ezért vettem a boltban fagyasztottat és pont elkapott és ezért is leszólt (hozzáteszem kis városban élek és mindenki ismer mindenkit,gondolom ezért ilyen ő is)..nem merek most semmit csinálni,mert nem tudom mi a helyes...előre is köszönöm a válaszokat!!!



2013. máj. 12. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ráér a keksz 6 hónapos kortól. Reszelt almát adhatsz neki nyugodtan, illetve almalevet is. Krumpli, répa, mehet szépen fokozatosan. 8,5 hónapos kisfiú anyukája
2013. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ennyi idősen javasolták,hogy vezessem be a glutént a fél háztartási keksszel. Az,hogy nem szabad új krumplit meg új s.répát adni,mert meg hal tőle a gyerek... hát azt a kérdést én is olvastam... nem kommentelem. itt mindenkinek mást tanácsol a védőnő és a gyerekorvos is. Én a helyedben az orvossal beszélnék,ha nem bízol a védőnődben. Vagy ha itteni válaszadókra hallgatsz,akkor is inkább azokra,akik nagyjából ugyanazt írják,szóval azt tedd,amit többen javasolnak. szerintem. és az ilyen meghal a gyerek a sárgarépától dolgokra meg ne figyelj,mert csak aggódni fogsz stb...

2013. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnkkel és gyerekorvosunkkal én teljesen meg vagyok elégedve, sok tanácsot adtak, beszélgettünk a témáról és ők a 6 hónapot mondták. Tehát hogy 6 hónapos korban legyen adva a glutén, legegyszerűbben úgy, hogy az almába belereszeli az ember.

Szóval nálunk 6 hónaposan történt meg a glutén bevezetése.

2013. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a glutén bevezetését 4-7 hónap között ajánlják, nem első ételként.

Én nem háztartási kekszet adnék, olvasd el miket tartalmat. cukor, tartósítószer, stb. Inkább keress vmi egészségesebb glutén-forrást.

2013. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Disi ***** válasza:
Szerintem te is azért kettőztél meg mert eleve egyszerre egy dolgot kellene bevezetni. Van akinek a babája az almát nem bírja, ha beleraksz glutént akkor honnan tudod melyiket nem bírja? Nekem nagyon jó a védőnőm ès a dokim is, mind a kettő 6 hós kort mondott a gluténre. A védőnőm engem is lebeszélt a kekszről, én bulátát vettem. Egy fél kukacot belemorzsolsz ugyanúgy megteszi és nincs benne semmi más csak búza. Nagyon sokáig ette a babám rágcsinak is, most leálltunk vele mert ráunt ő is és én is :P
2013. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen a glutént 4-7 hónap között kell bevezetni de ráérsz még vele először szokja meg a gyümölcsöt :)
2013. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól írják, 4-7 hónap között kell bevezetni, de előtte a gyümölcsöket be kell vezetni, de valahol azt is olvastam, hogy 6 hónapos korig be kell vezetni!

Nekem pl úgy mondta a védőnő, hogy 4 hónaposan kezdtük a gyümölccsel, aztán zöldséggel, 5 hónaposan vezettük be a glutént, és 6 hónaposan ment a husi, meg az olaj a főzelékébe...


És a háztartási keksz helyett kicsit egészségesebb megoldás a Milumilnek a 7 gabonás pép, ami gyakorlatilag natur gabonapehely számunkra megfelelő formában...abból mehet a gyümihez egy kiskanállal....

2013. máj. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is a Milumil 7 gabonás-t ajánlotta a dokinénink! A háztartási kekszet nem is értem. Mindenhol azt hallani, hogy hozzáadott cukrot, tejet ne, erre azt javasolják? Hát hogy van ez?
2013. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!