Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes beszoktatás,2 éves...

3 hetes beszoktatás,2 éves kisfiammal, fizetős bölcsibe, csak ebédig. Adjatok tanácsot, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik neki a hely, közvetlen a gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt. Remekül ellenne, ha ott lennék vele. Nap közben nem is nagyon jön oda hozzám, kb félóránként 10 mp-re.Azonban amint kikerülök a látóköréből, könnycseppek nélküli üvöltésbe kezd és akár fél órán át kitartó, nem engedi elterelni a figyelmét, nem lehet hozzászokni, elutasít mindenféle közeledést.Amíg meg nem lát. Azután kb 2-3 perc szipogás és boldogan megy játszani, persze nagyobb figyelemmel irányomba :) Adjatok tanácsot, hogyan segíthetném az elválást? Holnap lesz harmadik hete, hogy ott töltöm velük a délelöttöket, azt remélve, hogy a sok pozitív élmény felülírja benne ezt az elválási félelmet. MInden nap próbálkozunk negyed-fél órákkal a délelött folyamán többször is, de mindhiába.

#bölcsőde #2 éves #beszoktatás #bölcsis beszoktatás
2013. ápr. 18. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
És akkor mi van, ha ordít?
2013. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én a bizalmáért aggódom, és hogy azt érzi, ott van egyedül (mivel mással nem áll szóba, csapkod, kikészül...
2013. ápr. 18. 20:46
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Csináld kitartóan a beszoktatást előbb-utóbb beérik a dolog.


Vagy a másik lehetőség ,hogy nem adod most még bölcsibe ,hanem megvárjátok az ovis kort .


Feltétlenül szükséges már most közösségbe adni ,ha ilyen nehezen válik el tőled ?

2013. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De ha te nem leszel ott, muszáj lesz mással szóba állnia. Honnan tudod, hogy egy fél órát sír, ha nem vagy ott?
2013. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem túl lassan haladtok.

Az ember azt hiszi nem lehet egy gyereket a mély vízbe dobni, miközben sokszor épp az hozza meg az eredményt!

Addig húzzátok, amíg teljesen hozzászokik, hogy a bölcsiben ott vagy, és nem is lesz el másképp.

Itt a cél, hogy megszokja az ottlétet nélküled. De ha ott vagy, ha sírással eléri, hogy megjelensz, akkor nem is fog ezen változtatni!

Bocs Anyuci, de most te állj a sarkadra, és hagyd ott. Előtte mondd el, hogy vissza fogsz jönni, tudasd, hogy minden rendben, de hagyd hogy leszakadjon rólad!

Az elválás mindkettőtöknek nehéz, de az a legrosszabb, ha a szülő szakad el nehezen. Akkor a gyerektől sem lehet elvárni, hogy könnyen kezelje.

Pedig szuper ügyesek ezek a kicsik, és ha hagyják őket, meg is szokják az új helyzetet. Alkalmazkodóbbak, mint a felnőttek!

2013. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat. Igen, én is érzem, hogy túl engedékeny vagyok, nem is terveztem ilyen hosszan...de hozzá tartozik, hogy a dadusa most lebetegedett, így nincs is ott, akivel lesz. Korábban is hiányzott 1-1 napokat egyéb okokból, így Peti szinte alig látta őt, akire majd számíthat, ha én nem leszek ott. Én amikor elköszönök tőle, bemegyek a házba, ők a kertben, így hallom, hogy még fél óra múlva is nyomja, a szakmabeliekre bíztam, mimkor szólnak, hogy jöjjek ki. Korábban egy alkalommal sem mentem, minthogy ők hívtak volna, hogy most akkor nyugtassuk meg...
2013. ápr. 18. 20:56
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Az én kislányom is jár pár hete magánböcsibe, ő is csak délelőttig van ott, de ő még csak 14 hónapos. Nálunk a beszoktatás így zajlott: elmentem vele, ott maradtam egy órát aztán mondták hogy menjek el nyugodtan. Úgy kellett kiabálnom neki hogy észrevegye hogy megyek de rám se hederített. Majd odamentem hozzá de annyira el volt foglalva hogy hiába mondtam én most itt hagyom nem izgatta. Végig tök jól eljátszott vidáman, semmi probléma nem volt de amikor megjöttem úgy örült nekem hogy totál elérzékenyültem. Hozzáteszem az én kislányom mindig ilyen önálló volt, kimondottan igényli a gyerektársaságot, mindig el van mindenkivel, ebben nagy szerencsém van. De ha olyan lenne mint a Te kisfiad én biztos nem adnám még bölcsibe.
2013. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a ti eseteteket. Korábban éppen a kistesó érkezésével járó nehézségek miatt már beszoktattam a nagytesót, így a folyamatot kicsit már ismerem, és azt is gondoltam, rutinosabb leszek már. De Danit meg tudták nyugtatni és idővel minden rendben ment. Ugyanoda vittem Petit, nyugodt vagyok minden szempontból, hiszen tudom, hogy a tesóját is nagyon szerették , őt is pici kora óta ismerik és engem is szeretettel vesznek körül. Sajnos olyan helyzetben vagyunk, hogy mindenképpen meg kell oldanom a beszoktatást...én is amiatt írok nektek, mert azt hiszem, így ahhoz szoktatom, hogy én is ott vagyok vele. Nem szeretném én túlbonyolítani ezt az egészet, mégis nagy kuszaságot érzek és agyalok.
2013. ápr. 18. 21:13
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező! Ha folyamatosan ott vagy vele (már 3 hete),akkor nem fog beszokni. Igenis muszáj a "sarkadra állni", és bármennyire fáj is neked, otthagyni. Tudom, hogy nehéz az elválás, de ha bölcsibe akarod adni, másképpen nem megy.

Nálunk 2 hét volt a beszoktatás, és a következőképpen zajlott: 1. és 2. nap 1-2 óra és végig vele voltam. 3, nap már kiküldtek, 4-5 nap már ott is reggelizett és ebédelt. A második héten már ott aludt. Az enyém is sírdogált, az első alkalommal kb. fél órát (később kevesebbet), de a gondozónők meg tudták nyugtatni.

A leírásod alapján a gondozónők sem állnak a helyzet magaslatán. Szerintem nekik ezt tudni kellene kezelni.

Az elválást csak "drasztikus" megoldással tudod segíteni: hagyd ott. Persze előtte mondd el neki, hogy vissza fogsz jönni érte, de most el kell menned, mert dolgod van. Aztán egy ölelés, puszi, és gyorsan távozni.

Az óvodában egyébként ugyanez lenne, de ott nincs ennyi beszoktatási idő. Ha viszont a bölcsit megszokja, utána az óvoda már nem lesz gond.

2013. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy nagy levegőt és a tények közlése után intettem neki és eljöttem.Egy óra múlva hívtak telefonon,hogy már játszik,ügyes,nem sír. Evéd után mentem érte,integetett a gondozónőknek,puszit do va váltunk el. Drukkoljatok :)
2013. ápr. 19. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!