Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, akik korán kezdtétek...

Anyukák, akik korán kezdtétek a hozzátáplálást! Hogyan kezdtétek? Hogyan teltek az első napok? Mivel kezdtétek? Mikorra alakult ki a rutin?

Figyelt kérdés

3-3,5hósan szeretném kezdeni, tudom, hogy sokan korainak találják, kérem, azok ne irjanak.

nagyjából 5-6x szoptatom napközbe, és 1-2x éjjel.

arra gondoltam, hogy úgy kezdeném, hogy reggel szopi, aztán a délelőtti szopinál kóstoltatok, utána cici. A kora délutáni szopi lenne, aztán a délutáni megint kóstoltatás/cici. Este megint szopi. igy jó? késöbb a két kóstoltatás etetés lenne, és elmaradna a délutáni szopi, esetleg tejpéppel pótolnám, 7hós korára szeretném kb leválasztani, addigra vissza kell mennem dolgozni.

sajnos bébiételekre kevéssé lesz pénzem, úgyhogy arra gondoltam, hogy anyatejjel turmixolnék banánt 1hétig, aztán almát, aztán barackot. (van egy csomó tejem lefagyasztva) 1hónapig csak ezt a 3gyümölcsöt adnám turmixba, aztán késöbb főtt krumpli, főtt répa, és igy tovább...

szerintetek ez igy jó lesz, vagy valamit másképp csináljak?



2013. máj. 27. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez én csak annyit szólnék hozzá,hogy az én babám csak anyatejes,úgy gondoltam elkezdem kóstoltatni 4 hónaposan.

Hát megbántam.:( Almával kezdtem,majd barack...de annyira fájt tőle a hasa,hogy korházba kerültünk.Meg is kaptam a magamét bent,hogy ilyen hamar elkezdtem egy anyatejes babánál.Mára nagyon bánom ezt.Azóta is bélflóra regenerálót kap rá.Nem volt még érett rá az emésztőrendszere...

Csak jó tanács,hogy ha tudsz még várj vele!

2013. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először almát kaptak keksszel. Első nap csak pár kanállal, másnap már amennyit megevett. Ha a délelőtti kaját már kiváltottam, akkor délben kapott főzeléket, vagy a mi levesünkből zöldséget, tésztát. 6 hónapos kora körül este kapott már kenyeret valamivel. 8 hónapos korában már kevés kivétellel azt ette, amit a többiek. Éjjel 2 hónapos kora után már nem szoptattam, csak esetleg teát kapott.

9 hónaposan elválasztotta magát.

2013. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi baja a babádnak, ha megkezded a hozzátáplálást. Mi már 3 hónapos korunkban kaptunk mást is az anyatej mellett. A korosztályunk nem lett beteg tőle, sőt az allergiát sem ismertük.
2013. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
énis igy gondolom... és az jó, hogy anyatejjel turmixolom majd? hátha akkor jobban eszi, és könnyebben emészti...
2013. máj. 27. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Banánnal vigyázz, szerintem azt jobb később adni! Én még a 6 hónapos kisfiamnak nem mertem. Almával barackkal kezd.
2013. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!