Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan csináljam? Második...

Hogyan csináljam? Második gyerek, de a lányom feladja a leckét.

Figyelt kérdés

7,5 hónapos, elejétől tápszeres. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Szívesen fogad sokféle ételt. Úgy csinálnám, hogy reggeli tápszer, tízórai gyümi, ebéd főzelék, uzsonna hát jobb ötlet híján Sinlac pép/tejpép, vacsi tápszer. DE!

Éjjel 1x eszik, kb 100 ml- t. A reggel lenne fix, hogy 7 óra, negyed 8 reggeli, mert a fiamat visszük oviba. 120- at csinálok, többet tök felesleges.Igenám, de csak belekóstol a kajába, max 30 ml eszik. Oké, ha hazaértünk, 8 kor, megeszi a maradékot(vagy nem). Ha nem, akkor megkínálom alvás előtt. 11- kot tízóraizna, de megint csak nagyon kevés gyümölcsöt eszik, tápszert nem fogad el rögtön utána. Így már megint éhes, mire 1- kor lefektetem aludni. Fél 3kor legkésőbb fel kell kelnie, hogy odaérjünk az oviba, előtte kéne ebédelni, de így azt is 2 részletben csinálja. Uzsonna ugyanígy. Hogy vegyem rá, hogy többet egyen, hogy kibírja a köv. kajálásig? Az sem normális szerintem, hogy 7,5 hónapos létére csak max 120 ml tápszert eszik meg.

A fiam anno óramű pontossággal 3 óránként evett. Ha kellett még neki tápszer, elfogadta, ha nem, akkor meg kibírta a következő evésig. De ez a csaj kikészít! :)


2013. jún. 11. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd ki a tízórait.

Reggel tápszer, ha nem kell neki ne adj neki. Ha 11-kor lesz éhes és sír miatta akkor adjál neki rendes ebédet. amennyit megeszik annyit eszik. majd mielött mentek (vagy amikor megjölttetek az oviból) akkor adjál neki gyümölcsöt uzsonnára. Aztán 17-19 között valamikor adjál neki tejpépet és lefekvéskor tápszert.


Szerintem az a baj, hogy napközben nem eszik rendesen, mert éjszaka is még eszik, de éjszaka meg azért eszik, mert napközben nem eszik meg eleget.


Ejszaka adjál csak vizet, vagy ringasd vissza tápszer nélkül, reggel megeszik egy egész adagot.

2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit zavaros nekem amit írsz, de megpróbálom leírni hogy én hogyan csinálnám a helyedben.

1.Reggel felkelés után csak tápszer, eszik amennyit eszik.Nagyot elviszed oviba.(7-8 óra)

2.Mikor haza értek egyen gyümölcsöt, utána tápszert ha akar.(10-11 óra) Én lányom anno ilyenkor elaludt utána..de mindegy is.

3.Főzeléket azelőtt adj, hogy elindulnátok az oviba a nagyért.(14 óra körül.)

4.Miután hazaértetek kaphatja a tejpépet/Sinlacot.(17 óra körül)

5.Vacsora tápszer.

Ha pár napig ezt így betartod, akkor megtanulja hogy mikor van kaja idő, és rá fog állni.

Nekem lányom volt ilyen, de nem tudom jobban fogalmazni, egyszerűen megtanítottam rá hogy mikor kell enni.Különben egész nap össze-vissza falatozott volna, és az senkinek nem lett volna jó.

2013. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első! Köszi! Megpróbálom a gyümölcsöt áttenni délutánra. Volt már 2x, hogy átaludta az éjszakát, reggel fél 6- ig, 6- ig, de akkor is csak ennyit evett meg. :( Aztán visszaaludt. De meg fogom próbálni, nem adok neki éjjel tápszert.
2013. jún. 11. 13:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Második! Köszi neked is! Az a lényeg, hogy egyszerre nem eszik annyit, hogy kibírja a 3 órát. Az én lányom még elalszik 9 körül, nem bírja tovább.
2013. jún. 11. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!