Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elég, ha egy 16 hónapos baba...

Elég, ha egy 16 hónapos baba szinte csak szopizik?

Figyelt kérdés

Naponta 2-3 deci tápszert-tejpépet, gyümölcslevet iszik (eszik), és 3szor kb 2 evőkanálnyi egyebet, max fél banánt, és szopizik nem számoljuk hányszor, kb 1 deci vizet iszik naponta. Ez elég neki? vagy fényevő? (81 cm, 9700 g)

kínálom többfélével, hideg, meleg, puha, kemény, nem kell neki semmi....


2013. jún. 26. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted elég ennyi egy ekkora gyermeknek?
2013. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Neeem.
2013. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
6 hónapos kortól nem elég az anyatej és a tápszer. A tejpép meg gyakorlatilag tápszer. Az orvos mit mond erre?
2013. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
nem elég. Kárj orvosi segitséget. ha van legalább 1-2 dolog amit megeszik akkor azt add neki, jobb ha mindig uyganazt de eszi mintha nem enne semmit.
2013. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
azt megpróbálhatnád hoyg elcsökkented a szopit mert könnyen lehet azért nem eszik szilárdat mert nem éhes, eltelik a tejjel. Én mindneképp ezzel ekzdeném. Neki már nem az anyatej a fontos hanem a rendes étel. AZt sem értem tápszer miért kell ha még szopik? Mindneképp csökkentsd le mert tuti az a gond hogy nem éhes és azért nem hizik mert a tej már nem elég neki a fejlődéshez.
2013. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Én lányom 15 hónapos,80 cm és 9500g! Mindig csak annyit eszik,ami neki elég! Mindenből egy kicsit! Szopizik még ő is! Az is a baj,hogy nagyon válogatós! Nem fogom hányásig etetni,hogy hízzon egy kicsit! Genetikailag sem lehetne kövér,mert én pl 175 cm és 55kg vagyok! Az apja is 175cm és 75 kg!

Na egyébként sz orvosi segítségről meg annyit,hogy én elvittem dokihoz,annyit kérdezett,hogy eszik? Mndtam,hogy igen csak mindenből egy keveset és reggel este cicizik! Ő meg erre szt felelte,hogy akkor mi a probléma,csak annyit eszik amennyi jól esik neki! Írt fel neki Cebiont és Béres cseppet! Elvileg meghozza az étvágyát! Én nagyon sokat idegeskedtem azon,hogy nem hízik valami sokat,de má beletörődtem,mindig annyit adok amennyi jól esik neki! És egyik gyerek sem egyforma!

2013. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

15 hós oltáskor az orvos azt mondta jól fejlődik, ha iszik elég folyadékot, akkor nincs baj. Szerinte a fogzás miatt nem eszik.

Vannak ételek, amit jobban szeret, de abból sem eszik sokat.

2013. jún. 26. 20:56
 8/19 A kérdező kommentje:
6-osnak: köszi, én is 175 cm és 53 kg, férjem 184cm és 74 kg.
2013. jún. 26. 20:58
 9/19 anonim ***** válasza:

6-os! A Kérdező babájának nem is a súlyával van baj, hanem az étrendjének az összetételével. Nem normális, ha egy ekkora gyerek 6 kanálnyi rendes ételt eszik összesen.

Egyébként szerintem is az a baj, hogy jóllakik tejjel és tápszerrel. Nem is értem miért kell neki tápszer, ha szopizik még. Ha nem kap tápszert akkor sem eszik rendes kaját? Tudom nehéz, én is ezzel szenvedek a 10 hónapos lányommal. Tápszeren kívül alig akar enni valamit és nincs 8 kiló. Én minden nap próbálkozok. Van amikor megeszi a zöldségből a 150 gr-ot, de ma csak 20 gr-ot evett ebédre. 2 óra múlva újra megpróbáltam és megevett még 100 gr-ot. Próbálom megfigyelni mit eszik szívesebben és azokat adom. Már nem problémázok olyanokon hogy 3 félét eszik felváltva.

2013. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!Most lelehet pontozni a módszerem miatt,de csak ez vált be!!! Próbálj meg neki egy nap csak kétszer cicit adni,tápszert meg csak reggel!( vagy este,ha nem eszik alvás előtt szilárd ételt)

Nálunk az vált be,hogy lecsökkentettem az anyatejet napi két alkalomra és evés közben igyekszem valami érdekessel elterelni a figyelmét amíg eszik! Így sem eszik valami sokat milondjuk,de azért lecsúszik neki egy üveg bébiétel vagy joghurt! Mondjuk az én lányom délelőtt szinte semmit nem hajlandó elfogadni,esetleg egy fél sajtoskiflit vagy kakaóscsigát! Este pedig lehet,hogy hülyeség,de fürdés közben etetem őt akkor megeszik egy bébiételt,vagy 2 Activiát! Hát nem egyszerű az biztos! Sok sikert! Remélem ez a módszer beválik!!

2013. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!