Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos baba nyamnyoghat...

Hány hónapos baba nyamnyoghat gyümölcsöt, kekeszet?

Figyelt kérdés
7 hós a babám, és effektíve kivette a sárgabarackot a kezemből, majd addig nyamnyogott rajta, amíg tök lapos nem lett, addig ki se lehetett venni a kezéből és utána is sírt, hogy adjam vissza. Most bújik ki az első fogacskája, talán még két hét. Szerintetek engedjem, hogy próbálkozzon vagy még korai? Ha igen, akkor mit adjak neki? Ha nem, akkor meddig várjak?
2013. jún. 27. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha igényli, nyugodtan engedd. Én adtam neki kekszet, kiflicsücsköt, sajnos a fiam a darabos gyümölcsöt nem eszi, egyébként adtam volna azt is.
2013. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem fog félrenyelni, vagy nagyobb darabot "leharapni", amit aztán nem tud "elrágni"? Mármint, nyilván ezt nem lehet előre megmondani, de extra óvatosnak kell lenni, vagy azért lehet egy kis szabadságot adni neki? Azért kérdezem, mert anyósomék nem helyeslik, és amikor meg akartam nekik mutatni, mit tud a baba, úgy leb*sztak, hogy a fülem ketté állt, mintha kb meg akartam volna gyilkolni az unokájukat.
2013. jún. 27. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd, nyilván mellette kell lenni és figyelni, de nem szabad a gyerekeket túlfélteni ezáltal megfosztani olyan dolgoktól, amik a fejlődésük természetes velejárói. Nálunk is volt olyan, hogy a fiam majdnem egy fél kiflit begyűrt a szájába, de én ebből nem csinálok tragédiát, kivettem a szájából és adtam neki kisebb falatot. Szerintem az anyósodéknak nincs igaza, természetes, hogy féltik a kicsit, ez érthető, de nem szabad ezt túlzásba vinni.
2013. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jajj ne is mondd! Olyan szinten túlaggódnak mindent, hogy néha csodálkozom, hogy a párom normális ember! :) anyósom, ha a baba az ágyában játszik és forgolódik, mindig ott van a keze a baba feje mögött, nehogy beverje a kókuszmatracba... És ez csak egy...

Jól van, akkor majd akkor adom neki a nyammogós kaját, ha nem látja senki!

Köszi a válaszokat!

2013. jún. 27. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!