Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor válthatom ki a harmadik...

Mikor válthatom ki a harmadik étkezést?

Figyelt kérdés
7 hós a babám, 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, első hónapban a déli, másodikban a délelötti étkezést váltottam ki. Este csak 150 mili tápit hajlandó meginni, hiába telt el 4-5 óra dél óta. Rá 3 órára megiszik 180-at. A délelőttit is azért váltottam ki, mert csak 120 milit evett a 180 helyett. Kiválthatom lassan a délutánit is? Mit adjak neki? Délelött gyümi van, délben főzelék husival. Délután is adjak neki gyümit? Ti hogy csináljátok?
2013. júl. 10. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én délelőtt adtam joghurtot, krémtúrót és délután a gyümölcsöt vagy tejpépet (azt csak ritkán). Ha nem akarsz még tejterméket adni, akkor adj délelőtt és délután is gyümölcsöt.
2013. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiválthatod nyugodtan a délutánit is.

Az én babám is 7 hónapos, és mi is 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Nálunk a reggeli és a vacsora tápszer.

Tízórai gyümölcs keksszel.

Ebéd főzelék hússal.

Uzsonnára mikor mit kap. Pl. egyik nap gyümölcsöt gabonapéppel, másik nap tejpépet, harmadik nap sinlacot gyümölccsel keverve, nagyon szereti még a gyümölcsrizst és a zabkását is. Ezeket variálom. 8 hónapos kortól pedig jöhet a túró, joghurt is natúran vagy gyümölccsel.

2013. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Babám nem "reggelizik", pontosabban a délelőtti gyümi számít reggelinek, amit 9-kor eszik, mert előtte csak hajnali 4-5 körül kér kajcsit, ami tápi. A délutáni az ugye 4-5 körül lenne, a zabkása jó ötlet, már szemezek vele egy ideje. Vettem is külön neki, mert én is szeretem, csak az műzlinekvaló. Kukoricapelyhet is adhatok? Natúr, nincs benne cukor. Amúgy a pöttöm, ha egy nap kap rizst, sinlac-ot, kekeszet, vagy zab/köleskását, akkor nem lesz székrekedése? Vagy keverjem székletlazító gyümölccsel/zöldséggel és akkor nem gáz? Ezeket a pelyheket, ha gyümivel fagyasztom akkor felengedés után még lehet fogyasztani, vagy inkább csináljam frissen? Csak mert pl a rizst nem tudom elsőre alaposan összeturmixolni, csak ha fagyasztom és kiengedés után újraturmixolom. Bocsi a sok kérdés miatt, csak sok az új dolog így egyszerre. :)
2013. júl. 10. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Én frissen szoktam készíteni ezeket a pelyheket, szerintem fagyasztva nem lenne jó, de pl. a rizst nyugodtan lefagyaszthatod, annak semmi baja kiolvadás után.


A zabpehely sok rostot tartalmaz, ezért kifejezetten jó hatással van az emésztésre, nem lesz tőle székrekedése.

A többit pedig keverheted székletlazító gyümölcsökkel. Az én babám pl. imádja a rizst szilvával. De székletlazító még a barack és a körte is.

2013. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!