Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, új étel bevezet...

Hozzátáplálás, új étel bevezetése. Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, hogy vezessem be babámnál az újabb ételeket, azt írják mindenhol, hogy az első nap 1-2 kanállal adj és növeld fokozatosan az adagot, ez eddig rendben is van, viszont mikor már megeszik egy egész adagot és a következő étel bevezetése következik, aznap ne kapjon semmit csak 1-2 kanállal???
2013. júl. 11. 06:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor már egy étkezést kiváltottál, akkor a következőt először csak kóstoltasd. Ha megeszi, akkor másnap már adhatsz neki annyit, amennyit megeszik.
2013. júl. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy sokszor olvasom itt hogy csak hat hónapostól kezdik el és csak egy két kanállal, nekem három gyerkőc van sajnos csak 4 hónapos korukig tudtam nekik tejcsit adni ezért én ekkor kezdtem el a hozzátáplálást és nem egy két kanállal hanem ami jól esett a gyermeknek annyit adtam a tápszert is csak hat hónapos korukig fogadták el. Ha volt időm főztem ha nem a bébiételeket adtam nekik tejpépeket is van már 4 hónapostól azt szerették. Úgyhogy ahogyan te gondolod vannak akik ezt mondják vannak akik azt én is magamnak döntöttem el. A gyermek csak nem éhezhet.
2013. júl. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy. :-)

Amikor már megvan egy kiváltott étkezés, következő nap kóstoltatod az újat, majd jóllakatod a már ismert ízzel! Következő nap emeled az új adagját, ezzel arányosan kevesebbet kap a már ismert ételből. Következő nap meg már kaphat teljes adagot. Én legalábbis így csináltam első gyereknél, és most is.

Egyébként épp most kezdtem el a hozzátáplálást. A krumplit 3 napja adom neki almával, ma kezdtem a sárgarépát, de nem kétféle ételt adtam, hanem a megszokott krumplihoz főztem hozzá kb. 20 grammnyi adagot.

2013. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó pont erre voltam kíváncsi :)
2013. júl. 11. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!