Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kell egy 4 hónapos baba...

Petunia22 kérdése:

Hogy kell egy 4 hónapos baba hozzászoktatni a szilárd ételekhez?

Figyelt kérdés
2 hónapja tápszeres a babám, úgyhogy elkezdeném a hozzátáplálást, de nem tudom hogy kell. Azt tudom hogy apránként, először 1-2 kiskanállal, de utánna? hányszor etessem 1 nap? Mikor fog csak szilárd ételt enni? meddig kell adni a tápszert?

2012. aug. 18. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag szilárdat 1 évesen fog enni. kezd először az idény és a táblázatokban szereplő alma,megy sütőtökkel krumplival, gyümölcsöknek a levével. Egyszerre egy étkezést válts ki a többi maradjon tápszer.
2012. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először gyümölcsöt adj neki,keksszel keverve. Egy kanállal kezd,ha nem lesz tőle semmi baja,akkor adj neki annyit,amennyit megeszik. Legjobb egy délelőtti evést kiváltani.

Darabosat kb. 6 hónapos kora után adhatsz neki.

2012. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kekszet még ne adj, majd csak 2-3 hét múlva.. a keksz eleve édeskés megszokja az édeset előbb ismerje meg az alma és barack természetes izét!
2012. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező fogj egy közepes krumplit megy egy almát

pucolva mosva főzd meg mindkettőt egy fazékba

ha puhák a dobd őket mixerbe és a főzőlével hígítsd fel

kínálj a babádnak amennyit elfogad

utána a krumpli mellé főzhetsz barackot, sütőtököt


én így kezdtem , mondjuk a második vagy a harmadik étkezés alkalmával kínáld ezzel, látni fogod a reakcióból kér e még, vagy esetleg maradna a tápszernél


sok sikert :)

2012. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre 1-2 kiskanállal lehetőleg délig,2-3 napig 1 féle pürét adj Neki. Ha ismeri már az adott zöldséget,gyümölcsöt,és nem lett rá érzékeny,akkor lehet másik zöldséget,gyümölcsöt kóstoltatni Vele,az ismertet nagyobb és nagyobb adagokban adni.

Naponta 1-2 étkezést válthatsz ki ezzel miután megismert egy pár ízt. 5 hónaposan már 3-4 étkezést is kiválthatsz.

Tápszert úgy fél éves korig "vacsira" érdemes adni,hogy ne terhelje meg a sok "rendes" kaja a pociját és éjjel jól tudjon aludni. 7-8 hónapos kortól simán elhagyható a tápszer,ekkor már a Te ebédedből is kaphat,ha nem fűszerezed erősen,kevés sóval főzöd (a magadét utána sózhatod még) Vacsira,reggelire-ha nincs allergiás,ételre érzékeny-akkor már adhatsz kenyeret is a kicsinek.

Kekszet 5-6 hónapos korig nem ajánlott adni! Azt addig ne keverd semmibe,míg nem ismer pár ízt,míg nem szokott hozzá a pocak a pürékhez!! Én amúgy a kekszet azért használtam,mert túl hígnak találtam a reszelt almát. Iszonyat jóízűt evett belőle a lányom :-)


Remélem tudtam segíteni!!

Jó babázást!!! :-)


Üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. 3 hete kezdtem a hozzátáplálást úgy hogy pár napig csak gyümölcslevet adtam neki inni (boltit név szerint a kecskemétit),1dl-t egyik nap aztán másik felét másik nap. Ezt pár napig csináltam. Addigra persze nagyon ízlett neki. És utána kezdtem alma-burgonyával,elsőnek csak pár kanállal melegítettem,de neki nem volt elég első nap fél üveggel benyomott egy evésre aztán még cicire kellett raknom.. Rá 3 napra ő már 1 üveggel benyomott. És az azóta is így megy. Nagyon szereti. Most már nem csak boltit kap,nehogy csak azt egye meg. :) Sajnos nekem sincs annyi tejem,estére már nem igazán van,de ezzel kiváltok egy étkezést,én momentán az uzsonnát hogy estére legyen annyi tejem ami elég vacsinak. :))
2012. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!