Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislanyom 11 honapos, van mar...

Kislanyom 11 honapos, van mar 6 fogacskaja, leirnam az etrendjet, kerlek irjatok velemenyt hogyha jo ez igy, vagy esetleg leirnatok nekem a ti ennyi idos babatok etrendjet?

Figyelt kérdés
Reggel 5kor ebred, megiszik 2 deci tejet (tapbol), utanna visszaalszik, van amikor fel 9kor ebred, decsak 10korul hajlando enni, ilyenkor gyumolcsot kap: banan nektarinnal vagy barack, a napokban cseresznyevel turmixoltam ossze, nagyon szerette, 11ora utan mar almosodik el, ekkor kap 130ml tejet. Alszik majdnem 2 orat, olyan fel 3 vagy 3 kor fozelek, ekkor adok hozza kenyeret is (mennyisegre amikor tetszik neki a kaja akkor 2 decit is megeszik, ha nem akkor felet), a tegnap peldaul kimaradt a delutani alvas, 17 korul megevett 1 deci gyumolcsos joghurtot. 19 korul megint tejet ivott, szinten 130 at. Lementunk setalni, este 10elott 160 ml tej, reggel 5 ig alszik.
2013. júl. 12. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tegnap front volt, mi hisztisek voltunk.

Az enyém 10 hónapos.

Éjjel mellettem alszik, különben egész éjjel nem aludnánk. Akkor szopizik, amikor eszébe jut. Reggel 9-fél 10 körül kel, 10-11 között reggelizünk, utána alvás előtt, ha kéri, iszik tápszert, szopizik, alszik fél-1 órát. Fél 2-2 körül ebéd, alvás előtt tápszer, ha kér, szopi, alvás, fél 5 körül eszi, tápszer, szopi, alvás, vacsi, fürcsi, tápszer, szopi, alvás.

Azért nagyoltam el ennyire, mert a rutin napokon 2 óránként alszik, de az étrendje elég kiszámítható, főzeléket nem fogad el, gyümölcsöt nagyon ritkán és nagyon keveset. A tápszert is kevesebbszer, mint kéne, és csak fél-3/4 adagokat csinálok neki, mert csak kiöntögetem. 210 ml helyett 120-150 ml-t készítek, ez sem fogy el sokszor. Amikor leszokott a napközbeni szopiról, csak tejpépet volt hajlandó enni, akkor hetekig azt ettük. Most áttértünk krémtúróra, túrókrémre, joghurtra, ezekből 1-1 pohár elég neki, de legalább megeszi. Sokszor ráhagyom, nem szoktam erőltetni, de néha bőgni tudnék, hogy miért nem eszik. Tudják a babák, hogy mire van szükségük, én ezt elfogadom, semmi baj nincs is vele, hogy csak ilyeneket eszik és csak ennyit, de a tudatalattimban azért ott van, hogy de jó lenne, és néha azért rám tör az elkeseredés. De hát mi ilyenek vagyunk, én is már finnyásnak születtem, aztán, ahogy erőltették rám a kaját gyerekkoromban, még rátettek egy lapáttal. Én ezért nem erőszakoskodok.

2013. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 11 hónaposan így volt: reggel fél 8-kor ébredés, 240 ml tápszer. fél 10-kor 1 joghurt vagy krémtúró, délben ebéd, azt ette már akkor, amit mi. Ebéd után alvás, 4-kor ébredés, uzsonna szendvics vagy gyümölcs. Este fél 8-kor 240 ml tápszer és alvás reggelig.
2013. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos de már szinte hónapok óta ugyanott tartunk! Fél 7 reggeli 100 tej 80-90 tejpép aztán alvás fél 8 -tól 10-ig. 10 kor kevés gyümölcs 100g körül (de ez akkor jobb nap), utána séta és déltől alvás 2-ig, akkor ebéd kevés főzelék 100-150g szintén csak jó napokon. Majd megint séta és játék az udvaron. Fél 6 uzsonna 130 tej és 80-90 tejpép fél 7-től alvás változó mennyit fél óra és másfél óra közt. Ezt követően játék és fél 9-kor fürdés, majd evés 220-260 tej és 10-től alvás reggelig. (még anyatejet kap)
2013. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy kiflit kap amikor kint vagyunk az udvaron azt rágcsálja.
2013. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!