Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A tápszeres babáknál miért...

A tápszeres babáknál miért kezdik előbb a hozzátáplálást mint az anyatejeseknél?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert az anyatejjel több ásványi anyag, tápanyag, vitamin jut a baba szervezetébe, mint a tápszerrel, azon kívül az anyatej összetétele változik aszerint, mekkora a baba és mindig annak megfelelően fedezi a szükségleteit. A tápszer ezt nem tudja, ezért máshonnan kell pótolni adott időszakra a szükségletet. 6 hónapos kortól pedig már az anyatej sem elég.
2013. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszban annyi az igazság, hogy az anyatej nem egy állandó vmi, mint a tápszer, hanem mindig más az összetétele. Ez persze azon is múlik, hogy anyuka mit eszik-iszik, így a baba még ha közvetve is, de ismerkedik a különféle ételekkel, ízekkel. A tápszer még mindig egyforma ízű, viszont a vitamin, ásványi anyag és energia tartalma semmiképpen sem kevesebb. Egyedül bizonyos immunanyagok tekintetében pótolhatatlan az anyatej. Ezek miatt szokták 4 hósán kezdeni a hozzátáplálást a tápszerés bébiknél.
2013. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az én babám anyatejes, de akár én is elkezdhetném a hozzátáplálást 4-5 hós korában? max nem enné meg
2013. júl. 20. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kb úgy mondta el a doki anno, mint a második válaszoló írta.

Ezen kívül nekem szorulásosak is lettek a tápszertől, hiába próbáltunk ki többfélét, nem múlt el a gond, ezért az orvos tanácsára megpróbálkoztunk a szilvával és barackkal, ezzel szerencsére tényleg szabályozni tudtam a székelést. Tehát nekünk ez volt a fő ok, és így mondhatni végül 4,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást, fokozatosan haladtunk a gyümikkel aztán a zöldségekkel is, minden új ízt hamar el is fogadtak szerencsére. Mostmár 5 és 3,5 évesek, nem válogatósan egyáltalán azóta sem :)

2013. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyèm csak anyatejes volt 4 hònapos koràig utàna kapott tàpszert estère, majd 2 hete javasolta a doki a hozzàtàplàlàst..a tìzòrait màr kivàltottuk nagyon szìvesen fogadta a pèpeket..üveges bèbiètellel kezdtem, most màr az èn "főztömet"is szivesen eszi
2013. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok lemaradt h most 5 hòs...
2013. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tápszeres babáknál sem javasolják a hozzátáplálás 6 hónapnál korábbi megkezdéését, mert a tápszeres babák bélrendszere sem érett még erre, mint az anyatejeseké. A környezetemben mindenki íg tudja, a doki és a védőnő is, pdig nem egy körzetesek, meg a többi szülő is. Bennem is felmerült ez a kérdés és megkérdeztem a védőnőt, hogy mi az oka... azt mondta, hogy évek óta a 6 hónapot javasolják minden babábál.
2013. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!