Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan oldjam meg a darabos...

Hogyan oldjam meg a darabos étel bevezetését, hogy ne ökölődjön a kisfiam?

Figyelt kérdés

Szeretném kisfiamnak bevezetni a darabos ételt (8 és fél hónapos), de szegény mindig ökölődik és többször hányt is tőle. Turmixolva tudom csak neki adni, de ha az is kicsit darabkás, megint kezdődik minden elölről :( Gondoltam, hogy az almánál az 1/4-ét reszelem a többi turmix...de az sem jött be. Azt is próbáltam, hogy a főzinél, a krumpli kis részét villával összetöröm és a már turmixolt ételhez teszem, hát azt sem mesélem el inkább... Adtam neki babapiskótát. Annak a kis csücske mindig eltűnik, de a ruhájáról össze lehetne szedni, csak nyalogatja.

Most bújik a 3. foga, de még a kettő sincs kint teljesen.

Valaki járt hasonló cipőben? Tudna segíteni, tanácsot adni? Nem tudom, hogy így hogyan fog szilárd kaját enni?



#étel #darabos #ökölődés
2013. júl. 22. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd! Adj neki pépest. Nekem a nagyobbik gyerkőc csak 15 hós kora után fogadott el darabost. a két kisebb meg már fél évesen tudta enni öklendezés nélkül.
2013. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerüen , adjál csak pépes ételt neki.

A gyerekek 90% ebben a korban még nem akarja a darabosat. Van aki a félig darabosat elfogadja. Majd látod mikor tud darabosat enni, ha pl a banánt meg más dolgot legyür darabosan. Még néhány hét, szinte egyik napról másikra elfogadja.

2013. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg úgy a darabosat, hogy ne törd össze, hanem ő haraphasson, pl brokkolit, karfiolt, répát.


De nem kell sietni. :) Öcsém még 2.5 évesen cumisüvegből itta a főzeléket.

2013. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megnyugodtam! Csak azért voltam stresszben, mert a már szekáltak, hogy húúú, majd 4 évesen is turmixot fog inni :)

Köszi még egyszer! :)

2013. júl. 23. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!