Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adható a babáknak...

Mikortól adható a babáknak darabos étel?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a kisfiam, és a kanalas ételeket pépesítve eszi, darabosat nem igazán fogadja el, amikor ezzel próbálkozunk, van, hogy öklendezik, rend szerint kiköpi. Ami még érdekes, hogy a kezébe adott kekszet meg szépen elmajszolgatja, a kifli csücskét is. 3 fogacskája van, nemsokára jön a 4. is. Veletek hogy volt? Ez miért lehet?
2013. márc. 28. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem megszokta, hogy a pépeset csak nyelni kell, és kanalazásnál ezért lenyeli a darabosat is.

Próbálkozz szerintem csak darabossal, pl. főtt burgonya kockákkal.

2013. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom 1 éves koráig meg akart fulladni a darabos kajától, mert tényleg csak nyelni és nyelni akarta, mint a pépes ételeket.

Viszont, ha a kezébe adtam valamit, akkor szépen elmajszolta.

Gondolom le kell esnie nekik, hogy a kanalas-darabos étel nem nyelhető egyből. :)

Majd megtanulja, kínálgasd, próbálgasd, előbb-utóbb menni fog.

2013. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en mindig kicsit kevesbe turmixoltam ossze, eloszor alig volt benne csomo, aztan egyre tobb majd nagyobb. Vegul mar csak villaval nyomkodtam szet.
2013. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk; 9 hónapos kisfiam öklendezik, majd ki is hányja a darabos ételt. Pedig nem hagyok benne nagy darabokat. Próbálkozom én is, de ha már 2x öklendezik, akkor tudom, hogy a 3. kanál után ki is jön, úgyhogy utána elturmixolom neki. Én úgy vagyok vele, hogy jobb, ha bent van, mintha kijön neki és rossz élmény lesz az evés. Egyszer csak megszokja.
2013. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!