Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Azok a szülők, akik nagyon...

Azok a szülők, akik nagyon törekednek egészségesen táplálni a gyereküket, maguk is ilyen módon étkeznek?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem,mert én személy szerint úgy gondolom,hogy ez a dolog kicsit el van túlozva mostanában.Én beavallom nem táplálkozom túl egészségesen.Ez részben rossz szokás,részben pedig az anyagi helyzet következménye.Nyilván a gyerekemnek a körülmányekhez képest a legjobbat szeretném nyújtani,de előfordult már,hogy olyan ételt adtam neki,amiről tudom,hogy nem hasznos számára pl.süti krémje cumira kenve,vagy bolti gyümölcsjoghurt.Ill.ami manapság hatalmas tabunak számít(bár nekem más a véleményem,mint a nagy többségnek),az én fiam 6 hós kora óta kecsketejet iszik.

Még mielőtt bárki félreértené nem akarok vitát szítani,vagy bárkit bosszantani,csak én egy picit úgy érzem,hogy a mai szülők nagy többsége egyfajta búra alatt nevelgeti a gyerekét(értem ezt most a táplálkozásra).Kínosan ügyel rá,hogy a gyerek még véletlenül se kapjon semmit amiben cukor van,különféle adalékanyag van stb.Kérdésem az lenne,hogy ezek a szülők a saját táplálkozásukra is ennyire odafigyelnek?Ha igen,akkor minden elismerésem,ha viszont nem,akkor felmerül bennem egy másik kérdés,miszerint,hogy lehet összeegyeztetni,a gyerek ill a szülők táplálkozását?Nálam a hozzátáplálás elkezdésétől az a cél,hogy a gyerek végül ugyanazt a táplálékot fogyassza,mint mi felnőttek,de mivel mi nem éppen egészségesen táplálkozunk,ez magával hozza,hogy a gyerek is egészségtelen ételeket fog fogyasztani,hacsak nem sütök-főzök neki külön éveken át,kizárólag egészséges alapanyagokat felhasználva.Igazából nem látom értelmét ennek a túlzott féltésnek,hiszen ebben a kifordult világban már szinte minden káros és ártalamas és ezektől a dolgoktól nem lehet megvédeni a gyerekeket.Ha előbb nem tini korban úgyis mindenki eszik-iszik egészségtelen dolgokat.Ezeket lehetetlen teljesen kivédeni.Számomra megdöbbentő,hogy némelyik anyuka,pl itt az oldalon is,mennyire görcsösen viszonyul ehhez a témához és azokat az anyukákat,akik hozzám hasonlóan gondolkodnak a pokol tüzére vetnék.

Mégegyszer hangsúlyozom,nem kötekedni akarok,csak a puszta kíváncsiság vezérelt a kérdésem kiírásakor és aki veszi a fáradtságot,hogy elolvassa ill.válaszoljon is,annak nagyon megköszönöm!



2013. júl. 28. 04:20
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Minket a párommal nem érdekel a mostani "egészségmánia", mindent adunk a lányoknak. Kb. tíz hónapos koruk óta kapnak tehéntejet, túrórudit, gyümölcsjoghurtot, felvágottakat, disznósajtot, hurkát, sertéshúst, fehérkenyeret, stb.
2013. júl. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Jo a kerdes!!! Pont fejen talalja aszoget es azokat akiket ez valoban erint!

En igyekszem a kisfiamat egeszsegesen etetni es akkora mazlista vagyok, hogy a kevesbe egeszseges dolgok kifordulnak a szajabol. 2 dolog nem: a chips es a sultkrumpli. Mindegyikhez ritkan jut. elobbihez vendegsegben, utobbihoz etteremben...

Ferjemnek koszvenye van. Nagyon fiatalon kapta az osoktol "ajandekba" ugyhogy nallunk voros hus, szalonna, zsir nincs.

En magam szivesebben eszek jo minosegu kajat. Inkabb adok a csirkehusert tobb penzt ha tudom, hogy nem hormonnal robbantottak vagy halliszttel amitol hal ize van a husnak. Olykor megveszem a bio-t is. Sok pulykat eszunk. Semmit sem rantok ki olajban (kiveve bundi kenyer vagy cukkini fasirt) mindent olajjal lespriccelve a sutoben sutok. Nagyon szeretem az arugula-t!!! Kisfiam ugy hivja: vitamin virag...

Szoval en igyekszem peldat mutatni azzal, ahogy en eszem: jo minosegu kajat a legjobb tudasom szerint, valtozatosan.

Soha nem tiltanam a gyerekemet edessegtol - inkabb megveszem neki a etelfestek mentes nyalokat es kesz! Egy hetig nyal egy kicsi nyalokat...mazlim is van nem edesszaju. De a csokit azt szereti nagyon - de ott is tudja kap ket kockat es kesz - olykor mikor szepen ker kap meg egy kicsit...imadja a gyumolcsoket stb.

Szoval igen, amit en magam nem ennek meg soha nem adom a gyerekemnek.

2013. júl. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En a magam taplalkozasat valtoztattam meg egy eve. Es a gyermekemet is bizonyos elvek menten fogom taplalni. Hisztizni nem fogok, amikor a nagyik adnak neki vmi olyat, amit en nem tennek, vagy valaki megkinalja valamivel, de 90%-ban en gondoskodom majd a taplalasarol es az jo lesz. Es ha valaki az etkezesei 90%-ban jot eszik, az mar oriasi eredmeny ahhoz kepest, mintha mindig leszarnam. Nekem ez fontos, magamon is erzem, h mennyit szamit. Ez egyebkent hosszutavu befektetes, lehet, h 50-60 ev mulva jon ki igazan a kulonbseg ket ember egeszsegugyi allapota kozott, de akkor mit nem adna az ember az egeszsegert, amikor mar nincsen... Ertelem szeruen, mindenki az anyagi lehetosegeinek megfeleloen oldja meg a taplalkozast is, de nem annyival dragabb es macerasabb, csak a legtobb ember nem szanja ra magat. Mindennek az alapja onmagunk kiokositasa, ugyanis nem konnyu a sok divatetrend mellett utanajarni annak, mi a valoban egeszseges. En vsz beiratkozom dietetikara es ezt tervezem uj szakmamnak, mire a gyerek utan ujra dolgozhatom, mert engem ez tenyleg nagyon erdekel. A terhessegem soran sem szedek vitamint, tudom, h mindent megadok a szervezetemnek es a picinek, a verkepeim is ezt igazoljak. Meg a verszegenysegtol is messze vagyok. 27hkm
2013. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is kaptam kiskoromban minden ilyesmit és boldog gyerekkorom volt... Egészen késő kamaszkoromig, amikor elég sok emésztési problémám jött elő - 10 évig gyógyszert szedtem, majd ehelyett saját ötlet alapján pont a tejtermékek és a glutén elhagyásával sikerült nagyjából kilábalnom. A gyerekemet ezért próbálnám már "tudományosabban" és változatosabb alapanyagokból etetni, legalább a mű dolgokat elhagyva, és én is így eszem. Viszont a férjem szerint csak sütit sütivel fomában szép az élet, na meg bölcsis is a gyerek, úgyhogy esélytelen. Én irigylem, ha valakinek meg rá a pénze és a családja is partner abban, hogy többet fektessen be a gyerek egészségébe.
2013. júl. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Én a köztes vagyok. Gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, olcsó felvágott stb jutott az asztalra. 13 éves koromtól kezdve emésztési gondokkal küzdök.

Amióta gyerekeim vannak, nem vagyok biomániás, pénzem sincs rá, viszont kerülöm a túlzott adalékanyagos dolgokat. Egy példa: inkább házi szalonnát, töpörtőt vagy füstölt kolbászt teszek az asztalra, mint párizsit vagy virslit. Nekem a lényeg a legkevesebb adalékanyag. Évente disznót vágunk, csirkét pucolunk, ezeket megvenni sem kell. Kapnak joghurtot is, de csak natúrt és inkább keverek bele gyümölcsöt. Ez még olcsóbb is. Nálam ezek a feltételek. Gyerekeim házi tejet kapnak. De azt is olyantól aki tudom jól eteti a teheneit.

Gyakorlatilag amióta így átáltunk, sokkal olcsóbb a koszt, mint amikor vettem le a polcról az adalékanyagokkal teli vagy épp csak adalékanyagból álló cuccokat. Mi így étkezünk.

Jöhet a jó kis zsíros szalonna, de párizsi nem! Lehet vitázni melyik az egészségesebb. De inkább eszek zsírt mint azt amiből a párizsi áll:)

Egyébként engem nem érdekel, hogy ki mit eszik. Nem is szoktam ilyen kérdésekhez hozzászólni. Erre is csak azért válaszolok mert érzem tényleg érdeklődsz és érdekel a dolog , nem vitát akarsz belőle szítani, tehát egy kultúrált kérdést tettél fel:)

2013. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez. Mostohaanyám például nagyon törekszik az egészséges életmódra, csak jó minőségű kajákat vesz, egészségesen főz, a lányát (húgomat) egészen pici kora óta próbálta csak a legegészségesebb dolgokkal tömni, semmi édesség, üdítő, stb. nem volt engedélyezve. Ennek következménye, hogy a 6 és fél éves kislány nem hajlandó rendes ételt enni, csak 1-2 féléhez fűlik a foga, gyümölcsöt, zöldséget egyáltalán nem eszik, egész nap ellenne fagyin, csokin, sütin. Mi úgy vagyunk vele, hogy persze törekszünk az egészségre, de ha a gyerek megkívánja a chipset, a csokit, akkor kap, mégis, nagyon szívesen eszi a főzeléket, nem válogatós, szereti a gyümölcsöt, zöldséget, amit elé teszünk megeszi. Én sem vagyok válogatós, nagyon kevés étel van, amit nem szeretek, de nem ügyelek kínosan az egészséges ételekre, ugyanúgy eszek károsabb kajákat, ha megkívánom. Nekem ha már az egészséges életmódnál tartunk, fontosabb a mozgás, inkább azt "erőltetem", mint a kizárólagos bio-kajákat.
2013. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

A kecsketej hihetetlen egészséges, rengeteg minden van benne. ezért azt mondom a lehető legjobbat teszed a gyerekkel.

Cukrot és a csokikat igyekszem 99%-ban kiiktatni, helyette gyümölcs. Azt vettem észre, ha fekete szedret eszünk nem kívánjuk a csokikat. Ezért fagyasztom is télire.

Én azt tanultam, hogy ha teljes kiörlésű kenyeret (magam sütöm) akkor öreg koromban nem leszek annyira beteges. Nagyon fontos a rost, stb.

Pikkelysömörös vagyok így nálunk nincs se sertés, se marha hús. Néha veszek mangalica szalonnát. (az állítólag egészséges)

Egyet értek azzal hogy tiniként meg fog mindent enni. Sajnos. De talán ha jó példát adok akkor lehet csak módjával eszi majd.

Én nagyon beteg voltam ezért ragaszkodom talán görcsösebben, de az utóbbi időben azért engedtem a dologból.

2013. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
7-es vagyok. Szerintem azok az anyák próbálják ezt görcsösen betartani, akik több éve, akár évtizede emésztési problémákkal küszködnek. Nem szeretnék ha, esetleg a gyerekük is így járna. Hiszen öröklődik esetleg az emésztési gyengeség. Más erős génű gyerek azt eszik amit akar természetesen, én rá nem beszélem semmire.
2013. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-os! 4-es vagyok. Elvekbe direkt nem mentem bele, de maximalisan egyetertek veled. En is az adalekanyagok, antibiotikumok, hormonok keruleset tartom a legfontosabbnak... Ezen kivul a cukor es a feherliszt kiiktatasat. Ezeken kivul barmi johet. Tovabbi szempontjaim meg a muanyaghulladek redukalasa es a minel kozelebbi helyrol szarmazo elelmiszer valasztasa - h minel kevesebb uzemanyag kelljen a szallitasahoz...
2013. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, mi saját magunk is megpróbálunk egészségesen táplálkozni, a lehetőségeinkhez képest.
2013. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!