Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos kortól kell...

Hány hónapos kortól kell glutén tartalmú ételt adni a babának?

Figyelt kérdés
a neten mindenhol más van. Leginkább az, hogy 4 és 6hónapos kor között kell bevezetni. Ti mikor adtatok először a babátoknak és milyen formában? Keksz? Liszt?
2013. júl. 30. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kell már. Almába kekszet kaptak.
2013. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor körül, addig kizárólag anyatej/tápszer. Persze sokan előbbre hozzák, de 4 hónapos kor legyen a legkorábbi időpont akkor is.
2013. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én épp azon parázok most, hogy elkéstünk már igy is. Most lesz 6 hónapos a babám. És csak most olvasgatom, hogy már be kellett volna vezetnem??? :O
2013. júl. 30. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy késtél el! Most 6 éves a fiam, anno 8! hónaposan lehetett csak bevezetni, a most 11 hónaposomnál meg 6 hónaposan mondta a védőnő. Én még ezt is korainak tartottam.. 6-7 hónaposan vezettem be, teljesen jó ilyenkor, mert úgyis sok mindent kell megszoknia. Először kekszet,majd babapiskótát és úgy a lisztet.
2013. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előszöris, nem kell. Ajánlják, hogy minél előbb vezesd be (4 hós kortól), de akkor sincs semmi, ha csak később teszed. Annyi, hogy ha később vezeted be, és kiüti, nehezebb lesz kitalálni, hogy mi okozta a gondot a rengeteg dolog közül, amit már eszik. Régen azért ajánlották, hogy csak 6 hós kor körül, mert úgy gondolták, hogy - mint a tejnél- a későbbi bevezetéssel csökkenthető az érzékenység kockázata. De megdőlt az elmélet.

Én gabonapelyhet adtam, 6 hósan. Azt mondják, hogy jobb akkor bevezetni, mikor még szopik mellette a baba.

2013. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7 hónaposan kapott először a lányom, direkt nem adtam neki korábban.

Lényeg, hogy utána még szoptasd pár hónapig.

Legelső napokban kiskanálnyi lisztet szórtam a főzelékébe, majd később a 7 magvas gabonapépből szórtam kiskanálnyit az ételébe.

2013. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jaj ugyan már! ne parázz!

Nincs olyan hogy kötelezően kell!!! Mert ha nem vezeted be napra, órára, percre pontosan akkor mi lesz?! Semmi!!!


Ajánlott bevezetni és nem kötelező.


Enyém 6 hónaposan kapott először darált kekszet. Nem maradt le semmiről.

2013. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!