Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál az anyatej...

Hozzátáplálásnál az anyatej helyett mit lehet/kell adni, ha már fogyóban van? Sajnos nem értem még mindig :o (

Figyelt kérdés

Anyatejes a babóm, 5,5 hónaposan a héten elkezdtük az almalevet majd a pépet. Hogy mi jön utána, azt nagyjából már elgondoltam, viszont ami még zavart okoz:

Anyatejes, de már szemmel láthatólag fogy a tejem, 6 hónapos kor után mit kapnak ilyenkor anyatej helyett? (ha már tényleg nem lenne elég) Tápszert? Vagy tejpépet? Úgy tudom, kell a tejalapú táplálás, de a védőnőm azt mondta, hogy mostmár ne kezdjük el a tápszert, hanem majd inkább a krumplit meg a főzeléket. De ha nem lesz anyatej, akkor is kell valami tejes cucc, nem? És lehet, hogy reggel, este tápszer, közben meg tejpép, ha még nem váltunk ki teljes étkezést?


2010. máj. 7. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 6 hónapos múlt a kisfiam. Én 5 hónaposan kezdtem el a kóstoltatást. Sajna még alig haladunk! Anyatejes, csak az kell szinte neki! A gyümölcsöket úgy ahogy megeszi, sajna még nem evett meg a bébiétel üvegnyit! A krumpli nagyon nem jött be eddig neki, a sütőtök sem! A répát még nem tudta megemészteni! Én irattam fel neki a biztonság kedvéért tápszert, mivel csak 6 hónapos korig támogatja a tb. Persze magába nem fogadja el! Pedig estére jobban járna ő is meg én is! :(
2010. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Ne ess bele ebbe a klasszikus hibába.Az anyatewj mennyisége csökken a 6.hónap környékén,és a minősége változik,a baba fejlődéséhez igazodva.Nem kell tejet bevezetni a hozzátáplálásához.Bőven elég lesz a tejed,még ha kevésnek hiszed akkor is!!!Gyümölcs,zöldség,hús.Kóstolgassa ezeket cukor és só nélkül.A minőség változás azt jelenti hogy az anyatejnek meg nő a cukor és zsír tartalma ami a szellemei fejlődést és a fizikai mozgás fejlődést segíti.Tehát csak nyugodtan szopiztasd,ezek mellett kínálgass neki finomságokat,de se tápszerre,se tejre nincsen szükség.
2010. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg napi 500 ml tejalapú táplálék kell neki. Ez lehet anyatej, tápszer, vagy 1 éves kor után tehéntej, kecsketej.

Szerintem az anyatejet krumplival nem tudod helyettesíteni. Így ha az elfogy, akkor valamilyen tápszer jöhet. Reggel és este én is ezt adom, és uzsonnára tejpépet.

2010. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tej helyett tápszer kell majd. Úgy lehet hozzászoktatni, ha nem fogadná el, hogy anyatejjel keverd össze. Először nagyobb része legyen anyatej, azután amikor már megszokta, növeld a tápszer mennyiségét.
2010. máj. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kitartok az anyatej mellett, amíg lehet, aztán meg jöhet a többi, megfogadom a tanácsokat.
2010. máj. 8. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!