Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást? Ha megkostoltatok vele valamit azt csak egy étkezésnél adjam neki vagy pl lehet délelőtt egy keveset meg délután is?

Figyelt kérdés
Aztán ha ujat vezetek be akkor csak azt adjam vagy az addigi kajákat is adhatom?segitsetek légyszi,első baba :)
2013. szept. 4. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig igazodj a józan ész és a baba igényeihez.

Gondold végig, hogy a baba gyomra, beleit még semmilyen más étel nem érte még a tejen kívül, hogy a lebonto baktériumok hiányoznak, hogy a nyálkahártya most épül fel...

Ès ekkor jön az elsö ételek. Ezek legyen kevésbé savasak, és mindig lassan egyenként. Amiböl már kapott abból adhatsz bármikor, ha nem hányt, fosot, nem bukta vissza, nem fájt a hasa... Mindig légy mértékletes. Te vagy az anyja, attól, hogy egy egész üveggel megenne egy nap attól még nem kell rögtön oda adni az egészet. Van ideje mindenre, ha jól megy több 80 éve van arra, hogy mindent kipróbáljon. Viszont ha most a gyomrát tönkre teszed neki, lehet 30 évesen már egy paprikától fájni fog a hasa.

Èn elször répát adtam neki 1 hétig. Elsö nap egy kanál második nap 4 kanál, majd hétvégére 10 kanál már volt.

Majd köv héten paszternák. Ezt is így. Egy héttel késöbb a kettö keverékét. Majd jött a többi hasonlóan, csak már nem egy hetet vártam, hanem 2-3 napot csak.

Kb 5 hét volt mire egy étkezést kiváltottunk, majd egy hónapig így ment és kezdtük a gyümölccsel.


Majd késöbb ha nagyobb lesz is így csináld, ha pl elöször tejet adsz neki, fokozatossan.

2013. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és mikor adjam neki?étkezés előtt kostoltasam aztán szopzzon vagy két evés között?
2013. szept. 4. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam. Répával kezdtem, először csak két kanállal kapott, aztán egyre többet. Én az ebédet váltottam ki először, szóval akkor adtam neki. Két hégit csak répat evett, aztán adtam hozzá krumplit, azán folyamatosan más zöldségeket is.

Egy hónap után ebédre már csak zöldséget eszik, tejet nem. Így most délután elkezdtem a gyümölcsöket is. Barack, alma, aztán majd jön a többi, és lassan az uzsonnát is kiváltja.

2013. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!