Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, akik anyatejes...

Anyukák, akik anyatejes babáknak 6 hós kor után kezditek a hozzátáplálást, miket adtok, mennyit és milyen ütemben váltjátok majd ki az étkezéseket? Ezt hány hónapos korra kell elérni? És ezek melyikek, tízórai, uzsi, ebéd?

Figyelt kérdés
2 hete a glutént kezdtük bevezetni. Gabonapépet kap anyatejjel keverve és gyüminek őszibarackot. Ezeket délután adom. Gondolkodom, hogy a gyümit átteszem tízóraira. A mennyiséget illetően ha már megszokta mekkora adagot kell adni? A gyerekorvos azt mondta szopi után kell adni, nem előtte ahogy én eddig csináltam. Ok. De a mennyiség mennyi legyen? Első babás anyuka vagyok és teljesen tanácstalan. Köszi ha segítetek!
2013. szept. 13. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

jól csinálod!!!


azért mondják általában, hogy délelőtt adjuk, mert ha nem bírja vmiért, estig kiderül.

nem kell rajta stresszelni, mennyi a mennyiség, amennyi jólesik neki.

ha szopi után adod, az a klasszikus hozzátáplálás, ha előtte, az az elválasztás, mert akkor egyre kevesebbet fog szopizni és apad a tej.

ne tűzd ki az időpontot, hogy mikorra váltasz ki egy egy étkezést, ha van tejed és nem akarod vmi miatt elválasztani, akkor szoptasd, amíg tudod. ne hallgass az olyanokra, hogy az anyatej ilyenkor már nem elég tápértékű. ha van, az azt jrlrnti, hogy jó, és a babádnak pont az kell. kóstoltass sorban többfélét, a táblázat szerint, amit találsz, ezer féle van, kinek melyik a jó, ha látod, hogy vmi nem tetszik, hagyd ki pár napig, aztán próbáld újra, ne siess.

én sosem adtam üvegest, élveztem, hogy főzhetek, mi is azt ettük, csináltam rendesen, mint magunknak, és füszerezés előtt kivettem és össszetörtem neki, vagy összepüréztem az egészet és mi is pépesen ettük, pld sütőtökből utána krémlevest csináltam magunknak, vagy krumplipürét, borsó- lencsepástétomot, stb...


ha egyre többet eszik, aztán egyre később kéri a következő szopit, és így egyszer csak már eggyel kevesebb lesz. aztán elkezdesz kiváltani egy következő étkezést, de már előtte elkezdhetsz kóstoltatni egy másik időpontban, pld logikusan délben vmi zöldséget.


a glutén bevezetésére a gabonapép mindenképpen jobb, mint babakekszek, stb, mert kevesebb benne a mű, a cukor.

de adjál neki más gabonát is, gluténmenteset, pld kölest, hajdinát, abból is van pép, úgy könnyebb, köles a dm-ben: babylove: hirse németül, hajdina a sparban nomina márkájú.

2013. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, sokat segítettél :) Mindenképp szeretném folytatni a szopit, nem elválasztani akarom. Akkor szopi után fogom kínálgatni. Csak van hogy bealszik a szopizásban a végére...de értem a logikát amit mondasz.

Leírnám a napunkat. Reggel fél8-8 körül kel, akkor szopi, utána visszateszem a kiságyba, picit elgagyarászik és eljátszik magában, aztán még visszaalszik. Kb. 10- fél 11-kor ébred, itt megint szopi. Akkor ezután fogom a gyümit kínálni. Ezzel az étkezéssel el szokott lenni kb dél vagy 13-ig. Aztán újra etetés kb. 15 aztán 17-18 óra körül, itt szoktak lenni azért pici csúszások, van amikor de. alszik tovább hosszabban, vagy hogy du. A gabonapépet ilyenkor du. adom neki. Aztán este 7-fél8 fürcsi, majd szopi. Van hogy utána egyből elalszik, de van hogy még este 10-11 körül is kér. De ezután már szépen alszik egész éjjel :)

Azt, hogy mikorra "kell" eljutni az étkezéskiváltással csak azért kérdeztem, hogy nagyjából milyen ütemben ideális haladni. Bár ezt tudom úgyis a baba ütemezi...

És mi van akkor, ha szopi után mondjuk nem kéri amivel éppen kínálom? Vagy bizti fog kérni, mert kíváncsi, meg éhes még? Ha nem kéri közvetlen utána, akkor adjam picit később, mondjuk két szopi közt, úgy jó?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek :)

2013. szept. 13. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!