Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » És ha nem 4 napig eszi ugyanazt?

És ha nem 4 napig eszi ugyanazt?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy a kisbabánk, aki egyébként 6 hónapos, és már 2x eszik főzeléket naponta, lehetőleg 4 napig egye ugyanazt. És ha nem 4 napig eszi, csak mondjuk 2, és utána valami mást? Szigorúan kell ezt venni?
2013. okt. 3. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Micsoda? ezt arra értette, ha valami újat vezetsz be? én akkor sem adtam 4 napig ugyan azt , talán az alma, és baracknál volt ez,mikor kóstoltatni kezdtem, utána abszolút nem - nem is hallottam erről, pedig már 2. kislányomat táplálom hozzá...
2013. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sosem adtam 4 napig ugyanazt. Első néhány gyümölcsöt 2 napig adtam, utána már minden nap adtam neki új gyümölcsöt vagy zöldséget. a 4 nap szerintem túlzás. 2 bőven elég.
2013. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet arra gondolt, hogy lassan szokjon hozzá az új ízekhez. Fene se tudja...

Nézd én úgy gondolom addig adod neki amíg szeretnéd, ha te úgy gondolod 2 nap, akkor add neki 2 napig. Lényeg, hogy ne stresszelj a dolgon mert akkor megérzi és nem fog enni.

2013. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eleve nem tudok annyit főzni, hogy 4 napra elég legyen... :)
2013. okt. 3. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Négy naponta kellene új dolgokkal ismertetni a babát, mert annyi idő alatt kiderülne, ha valamire allergiás és nem kellene találgatni, hogy mitől lehet. Vagyis mondjuk, első 4 nap sárgarépa, második 4 nap krumpli, de persze akkor már a sárgarépa is mehet, harmadik 4 nap sütőtök és így tovább. De persze ezekből az alapanyagokból nem kell mindig ugyanazt főzni. Én betartottam, Te csináld ahogy jónak látod :-) A helyedben legalább az allergénnek tartott ételeknél megvárnám a 4 napot.
2013. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a 4 nap számít, nem pedig az, hogy 4x egye ugyanazt? Mert ha 2 napig 2x ugyanazt eszi, akkor nem derül ki az ellergia?
2013. okt. 3. 19:16
 7/9 A kérdező kommentje:
allergia...
2013. okt. 3. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyik étel bevezetésénél sem tartottam ezt be.Úgy csináltam,hogy először csak megkóstoltattam az adott kaját és ha nem volt vele semmi gond,ill tetszett is a fiamnak,akkor következő napon már adtam annyit,amennyit meg tudott enni.Eddig semmire nem allergiás,pedig már szinte mindent eszik,amit magunknak főzök,1 éves most!
2013. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Négy napig ne legyen abban amit eszik semmi új összetevő azokon kívül amit már előtte is evett + egy új. Az előbbi példámat folytatva, legközelebb be akarod vezetni mondjuk a petrezselymet. Első nap csinálsz egy kis sárgarépa + krumpli főzeléket, amit már ismer és abba teszel egy kis petrezselymet. Ezután nem kell minden nap ezt ennie, de mondjuk ne egyen karfiolt, amit még eddig nem kapott. Azt csak négy nappal később add.
2013. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!