Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tej bevezetése lépésről lépésre?

Tej bevezetése lépésről lépésre?

Figyelt kérdés
Lassan szeretném bevezetni a tejet 1 éves kislányomnak. A reggeli meg esti tápszert szeretném kiváltani vele. Hogyan kezdjek hozzá? Magában kóstoltassam vagy a táphoz fokozatosan keverjem? Ti hogyan csináltátok?
2013. okt. 15. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi először hozzákevertük a tápszerhez, utána már kakaó formájában magában adtuk.
2013. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a reggeli kakaóját váltottam ki vele először, és nem adagoltam túlzottan, kapott egy teljes adagot. Az viszont igaz, hogy előtte már kapott tejes kajákat, tehát tudtam hogy nem allergiás rá...

Szóval reggeli kakaót abból kapta, akkor még tápszert kapott este, másnap pedig mivel minden rendben volt nem fájt a hasa sem, semmi...másnaptól reggel-este kapta...

2013. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tejfehérje allergia általában nem az első terhelésnél mutatkozik meg, hanem később, akár hónapokkal évekkel is, tehát nagyon óvatoskodni felesleges.

Az első adag ne legyen túl nagy, abból kiderül, hogy heves allergiás reakció van-e, ha az nincs, akkor meg "mindegy", mert később fog kiderülni, hogy kialakul vagy nem.

2013. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!