Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, hogy a 6 hónapos...

Mit tegyek, hogy a 6 hónapos babám elfogadja az új ízeket? Vagy még nem érett a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, körülbelül egy hete kezdtem a hozzátáplálást. Idáig csak szopizott, és továbbra is szeretném szoptatni körülbelül 1 éves koráig (ha persze lesz tejem), ezért eleinte kiváltani még nem szeretném az étkezéseket, inkább csak kóstoltatni, viszont 1-2 hónap múlva már elhagynám a tízórai és uzsonnai szopizást. A gyümölcsök bevezetésével próbálkoztam, (almával, barackkal, banánnal), semmilyen formában nem ízlik neki, 1-2 kanáltól többet lehetetlen megetetni vele, összeszorítja a száját. Próbáltam nyersen lereszelve, párolva-turmixolva, főzve-turmixolva, kész bébiételt is adtam, hátha annak az íze közelebb áll hozzá, de az sem nyerte el a tetszését. Lehet, hogy még nem érett meg a hozzátáplálásra? Erőltetni nem szeretném, hogy jó élmény legyen neki az étkezés. Várjak 1-2 hetet, hátha akkor majd elfogadja az új ízeket? Mit javasoltok? Járt valaki még hasonlóan? A baba jó súlyban van, amiatt nem aggódom, hogy nem lenne elég a tejem neki, gyönyörűen hízik hétről hétre, kis hurkás. Mégis úgy szeretném, ha az új ízekkel sem lenne gondja. Mit tegyek szerintetek?

2013. okt. 14. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak babák, akik a zöldségeket/főzelékeket jobban elfogadják először, mint a gyümölcsöt. Itt a sütőtök-szezon, próbálkozzatok azzal! Csinálhatsz neki megsütött tököt leturmixolva anyatejjel, hátha úgy jobban elfogadja az ismerős íz miatt.
2013. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám (anyatejes) 5 és fél hónapos volt,mikor elkezdtem barackkal (pont érett a kertben,eredetileg később akartam) de nem volt túl lelkes,aztán almát adtam,attól meg öklendezett.A barackot 1 hétre rá megszerette,az almát még mindig nem,így szüneteltettem kicsit.Most 7 hónapos múlt,imádja a barackot,almát,bármibe teszem,azt megeszi.A krumplit is kihányta (6 hónaposan),másnap barackkal és anyatejjel kevertem,úgy megette.Ja,még mindig nem egy hatalmas evő,de már elég szép mennyiségeket megeszik,pedig előtte ő sem evett 1-2 kanálnál többet,azt is fintorogva.Légy türelmes,idő kell nekik,hidd el,megszereti őket előbb-utóbb.Én nem vártam 1-2 hetet csak 1-2 napot,ja,és én sem akartam étkezést kiváltani,még mindig sokat szopizik,de szívesen eszik már mást is.
2013. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja,és ami nálunk még bejött,hogy az egész,megpucolt gyümölcsöt adtam oda a kezemből,és arra egyből rácuppant,nyalogatta,szívta a levét.Próbáld ki te is,hátha úgy jobban tetszene neki a dolog.
2013. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Többek között ezért sem értem, hogy miért mondják, hogy 6 hónapig csak tejet egyen a gyerek. Ez lesz belőle. Sajnos már lekéstél a problémamentes hozzátáplálásról.
2013. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!