Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mikor és hogyan kezdtétek...

Anya.mano333 kérdése:

Ti mikor és hogyan kezdtétek a darabos ételek (keksz, kifli, babapiskóta) bevezetését babáitoknál? Nem féltetek, hogy megfullad?

Figyelt kérdés

Kislànyom 7,5 hónapos, kekszet almához turmixolva már 5 hónapos kora óta kap. Van már 2 fogacskánk alul.Tehát szerintem a feltételek adottak. Viszont én rettenetesen félek, higy megfullad egy nagyobb darabtól, ha rányel. Tegnap a kezébe adtam egy kekszet. Kicsit nyalogatta, aztán egyszer csak leharapott egy jókora darabot a fogacskáival. Alig tudtam kikapni a szájából...

Tuti egy ilyentől megfulladna...

Pedig már úgy lesi, ha mi eszünk...szeretnék neki is adni.

Ti hogyan csináltátok? Csak én vagyok ilyen beszari?


2013. okt. 21. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fulladna meg. Már 5-6 hónaposan kapott puha,darabos ételt, pedig még egy foga sem volt. 8 hónaposan már majdnem mindent evett, amit mi.

Nyugodtan adj neki darabosat, ha félrenyeli véletlenül, akkor kiköhögi. Nem fog tőle megfulladni.

2013. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

8 hónaposan adtam neki először kiflivéget, szépen elszopogatta.

Az alsó két foggal amúgy sem tud még rágni, hiszen ez metsző fog, de az ínye erős és nyállal keverve elszopogatja.

Sosem féltem, hogy megfullad.


Protézisen nem gondolkoztál magadnak?

Ilyen fiatalon 2 fog elég gáz...

2013. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fullad meg. Én darabossal tápláltam hozzá (BLW irányzat), 8 hónaposan kezdtük a szopi mellett főtt és párolt zöldségekkel, gyümölcsökkel, aztán húsokkal. Kenyeret, kiflit 10 hónaposan kapott először, de akkor már evett kölesgolyót, bulátát 2 hónapja (s egyben almát, körtét, barackot nyersen). Kekszet és egyéb, édesített ételeket 14 hónapos kora előtt nem adtam neki. Babapiskótát is kb másfél éves korában - ezeket a cukortartalom miatt (fruktózérzékeny).
2013. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos, már kap babapiskótát, mert az elolvad a szájában. Attól nem fog megfulladni!

Kiflivel még nem próbálkozok. Majd később.

Picit darabosabb ételekkel is megbírkózik, elrágja őket az ínyével.

2013. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiam 7,5, a lányom 8 hónapos volt amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Rögtön darabosat kaptak (igény szerinti hozzátáplálás). Nem fulladtak meg. Az ilyen korú babák már reflexesen kitolják a nyelvükkel a falatot, ha nem boldogulnak vele. Ha túl mélyre megy, akkor esetleg öklendeznek, harákolnak egyet. Csak nem kell pánikolni meg kikapkodni a szájukból, mert akkor ők is megijednek. Kicsit jobban kellene bíznod a gyerekedben.


Az a jó kaja, amit marokra tud fogni és lecsócsálni róla darabokat, pl fél banán, félig párolt alma, répa, nem egészen szétmállósra főtt brokkolirózsa, egy ujjnyi darab főtt hús, főtt máj, ilyenek.

2013. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!