Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miert nem akar a 7 es fel...

Miert nem akar a 7 es fel honapos fiam darabos etelt enni?

Figyelt kérdés
Meg villaval szetnyomkodva sem kell neki, amint megerzi a darabkakat a szajaban, mar hanyik is. De rengeteget, nagyon ingerli ot...es nem tudom mit tegyek, se almat nem tudok neki reszelni, sem repat nem akar igy enni, csak ha tiszta sima. A tejjel semmi gond, imadja mint a kasakat, meg a gyumolcspepeket. Kinek volt mar ilyen gondja? Mikor valtozott ez meg, es kezdett a kicsi rendesen enni?
2013. szept. 1. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom és még most sem adok neki darabosat.

Ha egy-egy darabka akad a szájba még elnyammogja, de ha több darab kerül egyszerre a szájába, akkor öklendezik, fintorog, legvégső esetben hány is.

Neki még nincs foga, így nem is erőltetem egyenlőre a darabos ételeket.

2013. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még csak most probáltad neki villával összetörve adni? Vagy korábban is?

Légy kitarto majd megszokja.

2013. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 15 hónapos koráig nem ette meg a darabos ételt, pedig próbálkoztam állandóan. Ő attól képes volt hányni, ha egyetlen apró darabka volt az ennivalójában. Mondjuk az is biztos, hogy 7,5 hósan még nem is próbálkoztam nála a darabossal, csak 8 hónapos kora után kezdtem el. Szerintem is kitartónak kell lenni, de azért szerintem erőltetni sem szabad.
2013. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg azt, hogy nem te adod a szájába a darabos ételt, hanem a kezébe adod pl az egészben megfőtt répát. Hadd ismerkedjen az étel állagával, nyamnyogja, nyalogassa, "fogdossa". Az én kislányom így kezdte és annyira megtetszett neki az, hogy ő irányítja az étkezését, hogy azóta elfogadja a darabosat is.
2013. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7,5 hónaposan még kicsit hozzá. Még 20 hónaposan is kiköpködi a fiam a joghurtból a gyümölcsöt és pl a szőlő héját stb. Majd fokozatosan hozzászokik, addigis botmixer :)
2013. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 1 éves lányunk sem eszi meg a darabosat, persze próbálgatom adni neki. A tiéd még nagyon ráér.
2013. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi, kicsit megnyugodtam igy, hogy meg van ideje, csak mindenki korulottem mar rendes kajat ad a kicsiknek, ezert gondoltam, hogy le vagyunk maradva. De akkor ugy ahogy eddig, majd meg probalkozom...
2013. szept. 3. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!