Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » MIkortól adtok jó darabos...

MIkortól adtok jó darabos ételt a babátoknak?

Figyelt kérdés
Kicsit tanácstalan vagyok, mert az én fiam 9.5 hónapos 4 foga van, a felső kettő még nem nőtt ki teljeesen. De ő nem iagzán szereti a nagyon darabos ételeket. A babnánt ha belecsipkedem a szájába, szereti, de pl ma akartam neki adni üveges bolognait, mert nem készültem el az ő ebédjével időre, abban nagyobb tésztadarabok vannak, de nagyon nem kellett neki. AZtán amit csináltam neki, botmixerrel pépesítettem, persze ez is kicsit darabosabb mintha turmixxal teljesen simára csináltam volna, de kb most ez az a darabosság amit megeszik. Ha a gyümölcsébe a túrót csak villával töröm nagyon sokat nyammog rajta és nem eszi meg ha turmixolom, akkor befalja. Mikortól kell úgy igazán próbálkozni a darabossal? SZámomra ez a 4 fog még kevés, mi felnőttek is hátul rágunk, nem elöl, de hátul még jóval később lesz foga. Én babapiskótát, köles, meg ilyeneket sem adok neki étkezések között. Egyszer adtam almát a kezébe, mert védőnő mondta, hogy adjam a kezébe had jöjjön rá mit kell vele csinálni, erre azzal a pöttöm fogaival akkorát harapott belőle, hogy ki kellett kotorni a szájából. Én nem merek kísérletezni, amíg nagyon nincs sok foga....
2013. aug. 14. 14:56
 1/7 salvadorina ***** válasza:
Van akinek még 1 évesen sem hajlandó megenni a babája a darabosat. Az enyém is 9.5 hónapos, a múltkor adtam neki spagettit, és annyira irritálta a torkát, hogy sugárba jött ki minden aznapi még meg nem emésztett dolog. Semmilyen darabos dolgot nem hajlandó megenni. Ha belerakok, vagy ő beletesz a szájába egy kis csipet kenyeret, vagy bármit, akkor öklendezik tőle. Én szoktam neki adni babapiskótát, de nagyon sokszor emgakad a torkán és fulladozik, így azt sem merem. A túrós dolgokat leturmixolva megeszi, de hát az nem számít valami farabosnak. :) Ma viszont vettem "OVKO Zöldségleves csirkehússal, rizzsel". Kívülről nem tűnt darabosnak, de amikor kibontottam láttam, hogy ez telis tele van darabokkal. Nagyon érdekes, mert ezt megette, ettől nem öklendezett. Próbáld ki, hátha. :)
2013. aug. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 8 hónapos korától 8 foga van és még mindig öklendezik, most 11 hónapos , viszont az első lányomnak 8 hónaposan már nem kellett a pépes, pedig még csak 2 foga volt akkor. Már nem foglalkozom vele, abban bízom, hogy ahogy nő majd rájön hogy kell rágni, a babapiskótát viszont már elnyammogja és már előre lépésként könyvelem el. Szerintem most kezd el neki adni a babapiskótát, mert nekem már 4 hónapos kibújt az első két foga viszont piskótát mjd 7 hónapos kora körül adtam neki először és akkor már 7 foga volt és akkorát harapott belőle, hogy el is tettem a piskótát. Most vettem elő kb. 2 hete. Én sem étkezések között adok neki, hanem uzsira vagy tejpépet vagy gyümölcsöt kap és utána adok neki.
2013. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én sem mertem elősször a lányom kezébe adni az ételt, mert féltem hogy egy nagyobb darab véletlenül beszalad és magakad torkán. Viszont a dmben lehet kapni etetőhálót amibe bármilyen gyümölcsöt vagy zöldséget beletehetsz és a baba elrágódhat rajta. Szerintem nagyon ötletes, mert a baba elkezdi megtanulni az önálló evést, de nem kell aggódni a fulladásveszély miatt. A lányom imádja, nem győzöm újratölteni. :-)

[link]

2013. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kedves Utolsó, nagyon hasznos, mindenképpen megkeresem a DM-ben. :-D
2013. aug. 14. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azért nem turmixolnék mindent....

Nem jó, ha a teljesen pépeseket szokja meg,pusztán azért mert nincs foga.Ha hozzászoktatod később sokkal nehezebb lesz!!

Én úgy csinálom, hogy villával töröm szét a megfőtt zölsdéget,így maradnak benne apró darabok,amiket simán le tud nyelni és olyan puhák hogy a nyelvével,ígyével szét tudja nyomni!Ennek az az értelme,hogy nem csak nyeln i kell,hanem picit dolgozni is vele,így igaz még nincs foga de a rágó mozdulatot már tudja.

Kemény dolgokat viszont azért nem jó még adni(pl alma)mert az első fogaival tépni már tud,így nagyobb falat a szájába kerülhet!

én fiam 8,5 hónapos a villával megtört dolgokat szépen eszi!

nagyobbik fiamnál is így csináltam,soha nem volt semmi baj a darabos dolgokkal,fokozatosan megtanulta, 14 hónaposan a borsófőzeléket már nem kellet neki törni!

2013. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem jó, ha nem szokik időben a daraboshoz és rendületlenül próbálom kicsit darabosabbra csinálni az ételeit, de ha folyamatosan öklendezik, meg sír, akkor inkább kicsit turmixolok rajta, nem teljesen, de legalább annyira hogy meg tudja enni.És minden evést kicsit darabosabbal kezdek, hátha ráérez idővel....
2013. aug. 15. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hósan kapott először kiflivéget, 2 foga volt csak kint. Először öklendezett a kisebb daraboktól is, aztán egyre jobban megszokta. 9 hó körül a banánt kezdtem villával törni, mindig egyre többet. 12 hósan 8 foga van elől. A barackot, dinnyét kis szeletekben kapja, harapja és elrágja. A főzelék egy részét már csak villával töröm. Egyszer próbáltam, h a főzeléket csak villával törtem össze, pár falat után kijött minden. Így szép apránként megyek. Most már nem kapok frászt, mikor eszi a kiflit, kenyeret :)
2013. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!