Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4,5 hónapos a kisfiammal...

4,5 hónapos a kisfiammal elkezdtük a kóstoltatást, de nem tudom, hogy jól csinálom-e?

Figyelt kérdés
Volt már alma, sárgabarack, sütőtök. Ma tejpépet kapott sárgabarackkal, de csak 60 ml vízhez adtam 2 kanál pépet. Ezt mind megette, de tápszert nem kért már utána. A többi ételből is megeszik 110-130 ml-t, de a tápszer nem kell neki utána. Szerintetek ez normális így? Ne m sír, hogy éhes, jókedvű utána is. Első baba, így nagyon aggodalmaskodom az evés miatt. Egyébként többi étkezésre tápszert kap. Köszönöm a segítséget.
2013. nov. 20. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

nyugi, jól csinálod!!!

ilyenkor minden új még neki, ha nem sír, nyugodt, akkor ne aggódj, elég neki, minden gyerek más, nem úgy működnek, ahogy a könyvben írják, vagy a védőnő mondja.

nekem csak 1 van, 22 hónapos, így nincs nagy tapasztalat, de most már tudom, hogy nem kellett volna nekem annyit aggódni az elején, szóval megértelek. hallgass az ösztöneidre. a tápszertől és a normális ételtől másképp lakik jól. a mennyiségeket fpleg ne vedd kőbe vésettnek, azért tesznek annyit egy üveg bébiételbe, mert eladó, és az a lényeg, hogy fogyjon, bontsd ki, adjál belőle és a maradékot dobd el, a gyártó azt akarja, a babád meg annyit eszik, amennyi kell neki. (mondjuk az nem tartozik a témához, de inkább házi készítésűt adj neki)

2013. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, picit megnyugodtam. Sütőtököt és almát "házilag" készítem, a többit anyu vette.Répát, krumplit még nem próbálta, ma ebédre megpróbáljuk.

És az normális, hogy ma reggelire tápszerből 50ml-t evett, pedig jóval többet szokott?

2013. nov. 21. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:
persze, normális, figyeld, pisil-e úgy mint szokott, a kaki változni fog a vegyes ételektől, folyadékot adj neki, lehetőleg vizet
2013. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Attól lehet kisebb az étvágya, hogy esetleg elkezdett fogzani?Nagyon folyik a nyála és egyfolytában rág mindent....
2013. nov. 22. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!