Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdhetem már az ételek...

Elkezdhetem már az ételek bevezetését?

Figyelt kérdés

Kislányom csak tápszeres, csütörtökön lesz 4 hónapos. Elkezdhetem az alma, majd a többi gyümölcs/zöldség bevezetését? Orvoshoz (havi méreckedés miatt)jövő héten csütörtökön megyünk. Várjam meg a csütörtököt, míg betölti a 4 hónapot, vagy várjam meg az orvos mit mond majd jövő hét csütörtökön, vagy akár már ma is elkezdhetem megkóstoltatni az alma levét?

Elég kis husi a babám (2,5hete volt 8kg), ezért is szeretnék már neki valami mást is adni a tápszeren kívül.

Mi a véleményetek? Köszönöm.


2013. dec. 2. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden gyerek más, tehát nincs meghatározva, hogy mikortól lehet szilárd táplálékkal táplálni a babát.

A lényeg a nagyon fokozatosság.

Próbáld meg a babádat tápszer után vagy előtt, bár ha éhes nyilván mindenre tátani fogja a száját, szóval próbáld meg egy icike-picike kanállal akár a krumpli pürét, akár reszelt almát, vagy más egyéb "tejpépet".

Mondjuk szerintem nagyon is jó súlyban van.

Mennyivel született a babácska?

Szóval az a lényeg, hogy ha ízlik neki egy étel, akkor azt lehet neki adni, persze 3 4 naponta növelve az adagot.

Ezt pl. úgy értem, hogy mondjuk hétfőn kapott egy mokkáskanálnyit, és vársz másnapig, nincs-e baja tőle.

Ez másnapra kiderül. Nem megy-e a hasa, nem hányt-e tőle, vagy épp nem okozott neki szorulást.

Tehát, ha kedden nincs baja, akkor szerdán ismét adhatsz neki 1 mokkáskanálnyit, majd csütörtökön is, és pénteken is. Ha látod, hogy változatlanul nyitja a száját, és szinte követeli hogy add neki, akkor már szombaton két alkalommal is adhatsz neki.

Aztán így tovább.

Viszont, amit kiköp, vagy elfordítja tőle a fejét, és tiltakozik, azt ne erőltetsd!

De lehet, hogy bekapja, mert ugye nem ismeri hogy miaz, és azt látod, hogy megrázkódik tőle, azt se add neki!!!

Sok sikert az ételek bevezetéséhez!

Üdv:

2013. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!