Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A glutént hogy vezettétek be?...

A glutént hogy vezettétek be? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 14:35
 1/4 gabszem ***** válasza:
6 hós kortól lehet. Én Milumil 7 gabonás pépet adtam, vagy üresen adtam vagy raktam bele gyümit. Babakekszet, babapiskótát is tördelhetsz, reszelhetsz bele.
2013. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabszem ***** válasza:
ja és a rizst is be lehet vezetni.
2013. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, a bevezetés idejéről megoszlanak a szakvélemények. Nekem a védőnőm azt mondta, anyatejes babáknál 4 hós korban el lehet kezdeni anyatejjel bevezetni.Tejbe áztassak egy fél háztartási kekszet. Mivel nagyzabás volt a fiam, és állandóan enni akart, azt mondta, kezdjem 3 hónaposan ezt a dolgot. 3 hónapos kora előtt 2 nappal elfogyott a tej. Mivel már ment az alma, így abba tettem.

kakit figyelte, a bőrét, de semmi gond nem volt. Így ment az almás keksz naponta egyszer.

2013. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

off: a rizsben nincs glutén

Egyébként nagyon eltérőek a bevezetésről szóló tájékoztatások.

Én a sok cikkből azt szűrtem le, hogy:

- fokozottan kell figyelni, ha a családban van gluténérzékeny

- minimum 4, maximum 7 hónapos korban kell elkezdeni

- NAGYON FONTOS a fokozatosság, először csak nagyon pici adaggal kezdeni

- ha lehet, mellette még hónapokig kell szoptatni, az nagy mértékben csökkenti az allergia kialakulásának kockázatát


Ez egy nagyon jó cikk:

[link]


Illetve arra figyelj, hogy egyes termékekben (pl babakeksz) van cukor. Én személy szerint nem akarok még cukros ételeket adni a babámnak, nem akarom egyből támadni a kinövő fogait, tehát én nem fogok adni neki babakekszet. Helyette vettem a Holle-től bio gabonapépeket (tönkölybúza, kukorica stb) és ezeket fogom neki adni.

2013. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!