Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit együnk, ha nem kell a...

Mit együnk, ha nem kell a tápszer? Az orvos még nem javasolja a tejet.

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves. fogzik is, most vagyunk túl a háromnapos lázon is, tehát nyűglődtünk elég sokat. DE: jó pár napja nem hajlandó meginni egy csepp tápszert sem! Sem cumisüvegből( háromféléből próbáltam), sem puha, sem kemény csőrű pohárból! Ízesíteni is próbáltam, de úgysem kell neki! Eddig a napi öt evéséből a reggeli első és esti utolsó ez volt! most úgy csinálom, hogy ébredés után joghurt gyümölccsel, következőre kenyérfalatkák valamivel(nem tesz ki egy egész étkezést), főzelék husival, tápszerből főtt tejberizs, tejbegríz(max. a felét eszi meg), vacsira megint főzelék. Mit tanácsoltok? Mit lehet még adni neki, hogy legyen több tejalap. A főzelékhez meg reggelire sajtot is szoktunk enni, na de az nem valami sok? Ti hogy csináljátok? Előre is köszönöm az ötleteket..
2013. dec. 10. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

1 évesen már nyugodtan adhatsz neki tejet.

A gyomra és az emésztése már készen áll rá.

Az meg, hogy az orvos nem javasolja, az meg valószínűleg azért van, mert a tápszer és tejitalgyártó cégeknek is meg kell valamiből élnie, ezért vannak nagyon az ellen, hogy 3 éves korig ne adj tejet. De más oka nyugodj meg, nincsen.

Ha nincs gondja a tejtermékekkel, akkor nyugodtan mehet 1 évesen már a tej. A fiam is 1 éves kora óta azt kapja.

De ha nem akarod a tejet, akkor adj neki tejpépet. Ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak nem folyadék, hanem kanalazandó étel.

Bár ha fogzik, akkor valószínűleg inkább inná, mint enné a dolgokat, ez sajnos saját tapasztalat is, hogy ilyenkor a folyadék menne jobban.

De azért megpróbálhatod a tejpépet.

De a tejet is nyugodtan.

2013. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén?! Én is megpróbálnám neki a tejet. Ha ilyen gondom lett volna, biztos inkább tejet adtam volna neki. Lehet, hogy az se kell neki, de egy próbát megér. 1,5 éves kortól én is tejet adtam a lányomnak, semmi baja nincs tőle...
2013. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tejet adj. Semmi baja nem lesz tőle.
2013. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen súlyú a kisfiad lehet azért ajánlotta a doki még a tápszert mert a tejben nem sok vitamin van. Én a tejitalokat ajánlom. Egyik napról a másikra az én fiam sem itta meg a tápszert ekkor váltottunk tejitalra. Mi milumilt iszunk nagyon szereti és így a vitamin szükséglete is meg van oldva. 2 éves korig én nem adok tejet, persze eszik minden tejterméket sőt tejberizst is, de reggel-este 230 ml tejitalt iszik. 16 hónapos kisfiú Anyukája.
2013. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keverd a tápit és a tejet. lehet, így hamarabb megszokja az ízét. Tehetsz bele cikóriakávét, ezzel jó kis tejeskávét kapsz. Adj neki több tejtartalmú kaját (joghurt, kefir, tejbegríz).

Az én fiam is a 2-szeri (ő már) tejről leszokott, egy adagot tudok beletuszkolni, így vacsira választhat kefír, és joghurt között.

2013. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Csak zárójelben írtam, de az is probléma, hogy meglátja a cumisüveget, csőrös poharat, stb. és már ordít is. Pedig a vizet a kemény csőrű és puha csőrű pohárból is megissza. Rendes pohárból még nem tud inni. Próbáltam kanállal, de úgy sem kellett. Félek, így a tejet és a tejitalt sem tudnám bejuttatni.. Ma megyek és veszek tejpépet! Azt régen szerette, csak sokáig kibukta, azért álltunk le vele..
2013. dec. 11. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!