Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miből lehet...

Szerintetek miből lehet eldönteni, hogy az orvos a "nekünk legjobb"/leginkább való tápszert írja-e fel, vagy azt, amelyikért fizetnek neki?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
"Puding próbája az evés." - csak így...
2011. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mi már annyi tápszert kipróbáltunk 5 hónap alatt, hogy nekem időm nem volt ezen gondolkozni.


Őszintén szólva egy a lényeg, az ami miatt problémás a lányom múljon el. Ha ehhez 40 féle dolgot kell kipróbálni, akkor legyen. Tudom ez se jó .. de a legjobb orvos sem tudja meg mondani, hogy egy csecsemőnek - aki nem tudja elmondani, hogy mitől mi baja van - mi a jó!

Van egy alap amit megtanulnak ill., továbbképzik magukat...

2011. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hja. Kicsit drága a puding. :S


Nálunk kicsit más a szitu. Már 2 éves múlt a lányom, és még sosem látott tápszert (baba korában anyatejes volt). Csak most erős a gyanú, hogy negatív teszt ellenére is tejfehérje allergiás. Ezért a doki egy hónap teljes tejmentes diétát javasolt (mi sem egyszerűbb, amikor kedvence a joghurt meg a túrórudi...) Felírt egy doboz tápszert, hogy addig azt adjam neki. Csak nem tetszett, ahogy az egészet elővezette. Én abban sem vagyok biztos, hogy "csak egy hónapra" szükség van-e pótlásra, de szerintem nem fogja megenni...

Azt mondta még, hogy kedvezményesen csak akkor tudja majd felírni (90%-ra), ha igazolódik az allergia, addig nem. :o(

2011. dec. 15. 12:55
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát én egyből levágtam mi a helyzet miután hazaértünk. Ugyanis addig nem váltok ki semmit amíg utána nem olvasok.

Mondtam a dokinak, hogy írjon fel tápszert 4 hónapos lányomnak. Fel is írt egy jó drága HA-s tápot. Meg sem kérdezte, hogy volt e tejalergia a családban vagy ilyesmi... Még jó, hogy nem váltottam ki.

2011. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A mi dokink csak egy tápszert akart felírni mindig, hiába kértem mást (lányomnak nem volt jó ez a fajta, mert iszonyatosan fájt tőle a hasa). Nem tudom miért ragaszkodott ennyire ahhoz az egyhez a doki, lehet épp azért mert arra kap valamit ő is, de nem tudom.

Végül "erőszakkal" kértem tőle másfélét, egy másik orvos ajánlása által, mert másképp nem lett volna hajlandó felírni. Esküszöm röhejes...

2011. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Tudom, hogy sz@r helyzet, de én mindent felvásároltam a lányomnak, amit mondott a gyerekorvos. Nem egyszerű dolgok voltak ám!

Hidd el, volt olyan hónapunk, amikor összetéve csak a gyerekre a patikában 40 ezret hagytunk ott ilyen meg olyan tápszer miatt, mire megtaláltuk a 'tökéletest'!

És akkor még nem vettem pelenkát és a többit .. :]]]

Nem panaszkodom, mert 'megtehetem', hogy 'szórjam' a pénzt, bár én az utolsó centemet is a lányomra költöm inkább, mint magamra.

De ezzel szerintem minden szülő így van, hogy a saját gyerekének mindent megad.

2011. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja és persze egy rahedli különböző tápszer megmaradt, amivel nem tudtam mit kezdeni .. megvenni senki se akarta a környezetemben, nálam meg az előre utalás meg postai átvétel nem játszik .. így osztogathattam el a 'rászorulóknak' a védőnőn keresztül..
2011. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocsi de megkérdezhetem, hogy miből gondolod hogy allergiás??
2011. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a HA-s tápszerek iszonyú keserűek és a legbüdösebbek. Azt egy 2 éves kisgyerek nem fogja meginni! Akkor már inkább HA-s tejpépet vegyél neki (receptre is lehet) pl. Nestlé Sinlac, Milupa Som vagy van a Humanának is (utóbbi akár Tescoban is kapható) ha szereti a rendes tejbegrízt, talán ezeket jobban megeszi. Persze ezek sem olyan jók mint egy túró rudi :-( de még mindig jobb mint a HA tápszer.
2011. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tényleg csak akkor írhatja fel 90%-ra sajnos.
2011. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!