Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónaposom semmit nem eszik...

Anya.mano333 kérdése:

9 hónaposom semmit nem eszik meg a saját kezéből. Sem babapiskóta, sem baba keksz, sem kifli csücsök. Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy kicsi még hozzá, vagy én csinálok valamit rosszul.

Ha a kezemből adogatom neki a túró rudiból a túröt, szépen elnyammogja...ha a kezébe adom, csak szétnyomkodja az ujjai közt. Ugyanez a levesből kivett répa kocka. Ha kézből adom megeszi, ha elé teszem a saját tányérkájába, ugyanúgy az ujjai közt végzi. Eszébe sem jut a szájához emelni. A babapiskótával is csak játszik, csapkodja a földhöz. Azt olvasom más babák ennyi idősem már szépen majszolgatják ami a kezükbe kerül.


2013. dec. 11. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell más babákkal foglalkozni, minden gyerek más :) Add a kezébe ezután is, előbb-utóbb rá fog érezni hogy jó dolog egyedül enni. :)
2013. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden baba más. ez egyáltalán nem probléma, számára a keze játékszer. Még nem jött rá hogy azzal is ehetne. Nyugi nincs semmi baja a babádnak.
2013. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
eszel te is előtte, látja hogy mit kellene csinálnia?
2013. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze...nagyokat harapok a rudiból is, hogy jaj de finom...:-)

Aztàn ha lerágtam a csokit és odatartom bele is harap...viszont ha a kezébe kerül, mintha elfelejtené, higy az a szájába való. Anyukám is állandóan rágja a fülem, hogy adjak neki kiflit meg kenyér héját. Felesleges mert csak játszik vele. Pedig már 4 foga teljesen kint van, másik 4 pedig áttörve, növésben...

Az a baj, hogy nem nagyon rág velük. Most már darabisabban eszi az ebédet nem teljesen pempősen és szoktam látni a répa darabokat a pekusban. Szerintem csak lenyeli...

Nem tudom mit kéne tennem, hogy rájöjjön, higyan kell "enni"...

2013. dec. 11. 14:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Sorry az elírások miatt...telefonról írok...azon meg ugye...:-D
2013. dec. 11. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyenlöre semmit. ha másfél 2 éves korban sem rág egy gyerek akkor szoktak vele fglalkozni, addig nem. Ez egyáltalán nem ritka dolog.
2013. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom, bár mi is kiflivéggel/kekszdarabbal kezdtük, szóval keményebb dolgokkal, mint a túró rudi. Egy ideig nézegette, aztán elkezdte rágcsálni. Én a helyedben egy ilyet is a keze ügyébe tennék, aztán ha van hozzá kedve, majd nekilát
2013. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a szêtnyomhatôakat az ên 8 hósom is elkeni. làttad volna tegnap mandarint enni :)

kenyeret,pufit megeszi egyedül,de azokbôl is sokat eljàtszik. ên nem aggódom,egyszer êhesebb ledz,mint jàtékos :)

2013. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én eleinte csak babapiskótát adtam neki eleinte csak nézegette azt oda tartottam a kis kezét a szájához hogy a babapiskóta oda való azt meg is tanulta.
2013. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!