Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos a babánk, anyatejes...

4 hónapos a babánk, anyatejes illetve tápszeres, orvosunk javaslatára elkezdjük a kóstoltatást, hozzátáplálást. Ki hogyan kezdte?

Figyelt kérdés
Mikor/milyen sorrendben adtátok a zöldséget/gyümölcsöt (mert először mindig anyatejet igyekszem adni Neki, majd tápszer és utána adnék gyümölcsöt).És akiknek tápszeres volt inkább a babája, mikorra váltott ki egy teljes étkezést szilárd élelemre? Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 30. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan délután elkezdtem adni Tejpépet.

Kb. 2 hét volt mire megevett egy adagot.

Miután megevett 120-150 Milit, elkezdtem adni délelőtt gyümölcsöt.

Almával kezdtem, de nem ízlett neki. Körtét adtam, azt megette. Sütőtökből elsőre megevett egy üveggel:)

Majd barack, s ezek keverve. Gyúmölcsböl 2-3 gét volt, mire megevett 120-160 Milit.

6 hónaposan elkezdtem a főzelékeket.

Alma burgonya, burgonya répa, burgonya zeller rép, burgonya zeller gyökér répa, majd borsó, brokkoli, paradicsom, hús.

6,5 hónapos, a fentieket eszi.

Lányomnál is így csináltam 4 éve:)

2013. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Csak szopizik a fiam mellette.

Reggel szopizik 6- kor, majd 9-kor, 11-kor gyümölcs, utánna szopizás.

13-14 főzelék, 16-szopizik, 17-18 tejpép, majd 20-szopizik, ès alvás.

2013. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Hasznos választ kaptam :)

Boldog Új Esztendőt!

2013. dec. 31. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
5hónapos-csak anyatejes babámmal nemrég kezdtem.alma,meggy,barack(nagyon csikarta-kihagytam)-és most a körte.még pár gyümit próbálok,utána a fözeléket.délután kapja-utána szoptatok.azt mondta a védőnő,hogy ha 100-150 megvan,akkor nem kell pótlás .de mivel kostoltatok,nem merek sokat adni.egyébként nekem is káoszos kicsit.
2013. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is 4 hósan kezdtem mindkét csemetémnél, az elsők között az alma, barack, répa és a krumpli volt. Ezt követte a többi. Kb 5 nap alatt jutott el a babám odáig, hogy kiváltott egy étkezést. Az első babám rosszabb evő volt és most is az, nála kb 7 nap volt míg egy étkezést kiváltottam.

És először add neki az új ízt, és utána az anyatejet/tápszert.

2013. dec. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítenek. Alapvetően nekem új, hogy először szilárd ételt adjak és utána anyatejet, tápszert. Eddig nekem a védőnőnk pont fordítva mondta. Mondjuk mind a kettőben látok logikát.
2013. dec. 31. 21:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: olyan kérdésem lenne hogy milyen ütemben adtad az ételt? A mi babánk is nagyon jó evő, sokszor úgy érzem képes lenne már elsőre sokat enni, de persze nem merem adni Neki csak fokozatosan... nagyon mohó, sokszor túleszi magát és visszajön a tápszer, anyatej nagy része.
2013. dec. 31. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!