Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mennyi ideig szeretné csak...

Ki mennyi ideig szeretné csak szoptatni? és lassan elkezdeni a kostoltatást majd a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én direkt nem szövögetek erről terveket, mert ki tudja mennyi tejem lesz, milyen lesz a babám, mennyire fog vágyakozni a mi kajánk után. Majd ahogy alakul ahhoz a helyzethez igazodom. Nyilván remélem, hogy viszonylag sokáig menni fog, de ha nem az sem tragédia.
2013. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Első babám 6 hós koráig csak anyatejet kapott, tehát még vizet sem adtam neki, és utána a hozzátáplálas zókkenőmentesen zajlott.

Most a második babám 2 hete elmúlt 6 hós, szintén csak anyatejes, és nem igazán akar hozzátáplálódni. Inkább kifele jön a barack, mint befele. Úgyhogy csúszunk kicsit. Azt gondolom, inkább később, mint előbb. Az anyatejnél jobbat úgysem fog kapni.

2013. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 hét múlva lesz 5 hónapos a kislányom,eddig csak anyatejet kapott,1-2 hét múlva szeretném kóstoltatni a gyümölcsökkel,de nem szeretnék szoptatást kiváltani (igény szerint eszik) csak nagyon érdeklődik,amikor mi eszünk.Ha nem kéri a gyümölcsöket,akkor várok még 1 hónapot,végülis nem verseny.
2013. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elso babam 6 honapig csak anyatejes volt, vizet sem kapott. 6 hosan kezdtem a kostoltatast. A kovetkezo babanal is igy lesz, ha tudok szoptatni.
2013. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hónaposan kóstolta a barackot, almát. Ami persze még sokáig nem vált ki evést. Én ebben a melegben adok neki pár korty vizet is.
2013. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Én a hozzátáplálást min. 6 hónaposan terveztem kezdeni. A lányom 6,5 volt, ő jól fogadta rögtön; a fiam 6 hós, ő még pár hétig inkább óvatos volt.

A teljes szoptatási időt folyamatosan tologattam ki a fejemben: reménykedtem, hogy sikerül elérni először a 6 hós, majd az 1 éves kort. Aztán álmodtam egy nagyot a 2 évvel. Utána úgy voltam vele, hogy de jó lenne még az ovi elején egy ideig. Végül 3 és 1/4 év lett belőle.

Most nincsenek ilyen konkrét elképzeléseim, de igyekszem, hogy a fiam is minél tovább szopizzon. Egyelőre még többet is szopik, mint a nővére ennyi idősen, úgyhogy az esélye most is megvan. :) De ha másképp alakul, az sem probléma, a lényeg, hogy mindenkinek jó legyen.

2013. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok. Érdeklődnék, hogy mi probléma van a válaszommal? Az, hogy csak anyatejjel is szépen fejlődtek ill. fejlődnek a gyerekeim, vagy a barack a gond, vagy hogy 2 gyerekem van? Más ötletem nincs.

Köszoönöm előre is, hogy megtudhatom, miért haszontalan a válaszom, és tanulhatok belőle.

2013. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!