Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor váltottátok ki az uzsit...

Mikor váltottátok ki az uzsit is a babának és mire?

Figyelt kérdés
Eddig én tápszereztem mert még nem alussza végig az éjszakát és szerettem , úgy csinálni ,hogy 5 kor tápszer és legközelebb 10 kor evett így azért 4 ig elhúztuk a következő hamit. De most már erősen gondolkodok kiváltom neki ,max hamarabb kelünk éjszaka! TI miket adtatok Uzsira a közel 7 hónapos babátoknak?

2014. jan. 14. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tiszta,hogy mikor eszi és mit,ird már le teljesen!
2014. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ohh oké:) bocsi! Szóval 10.00 kor gyümit eszik 13.00 főzeléket 17.00 kor tápszert,21.00- 22.00 kor tápszert (benne pizsoma pép) hajnal 04-05 körül megint tápszer
2014. jan. 14. 12:52
 3/12 A kérdező kommentje:
szóval 5 alkalommal egy nap abból 3 még tápszer
2014. jan. 14. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
7 hónaposnak már adhatsz natúr joghurtot. Az enyémek imádták/imádják.
2014. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
sztem reggel sok idő telik el 2 papi között, 5-6 óra hossza az túl sok,nyugodtan ehetne 9 kor gyümit,nem kell a 10 órához ragaszkodni, igy az ebéd maradhat 13kor,igy ki is jön a 4 óránkénti evés,ennél több idő ne teljen el,szerintem. Én ilyenkor még nem váltottam ki ennyi étkezést,sztem még maradhat a tápszer uzsira,de ilyenkor sztem megint gyümi félével szokták. Én ilyenkor saját készitésű túrókrémet,joghurtot adtam,de én később váltottam ki,mi csak 6 hósan kezdtük a kóstoltatást.
2014. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,visszaolvasva nagyon összevisszán fogalmaztam,remélem azért megérted :) Mi is natur joghurtot ettünk,gyümivel,majd később sovány túró+gyümi. Uzsira
2014. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lemaradt,hogy joghurttal,ez volt a túrókrém. Szóval joghurt+túró+gyümi :) húúúú,fáradt vagyok :)
2014. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen megértettem :) köszönöm van ,hogy 9 kor eszik de ez attól is függ ,hogy mikor eszik éjjel mert ha esetleg 3 kor vagy fél 4 kor még is csak fel kel enni akkor 9 kor etetem de van ,hogy fél 10 kor:) de akkor lehet átteszem 9 re :)akkor lehet elkezdem neki bevezetni a natúr joghurtot. Mi már sajna elég régóta tápszeresek vagyunk ezért is kezdtük el a hozzátáplálást és mert amíg nem evett gyümit egyedül nem is bírt kakilni. (minden tápszert kipróbáltunk anno semmi se vált be majd orvos,védőnő javaslatára megkezdtük a hamit) akkor lehet ugy fogom ezt az uzsit csinálni ,hogy néha tápszer néha joghurt plusz teszek majd bele gyümit! Köszönöm! Azért ha még mások is olvassák a kérdésem jöhetnek a tippek :) mindenkinek szép napot
2014. jan. 14. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:

kb ilyen idősen kezdtem el, hogy a napi utolsónak szánt kaja ne sima tápszer legyen, hanem valami sűrű/laktató pl sinlac kanállal. közvetlenül utána még rápuszilt cumisüvegből némi tápszert, ezzel aludt is két-három órával tovább, mint amíg csak tápizott vacsira. Hajnalban 5 körül kelt, reggelizett tápszert, indult a nap... fél 9-9 magasságában tízóraira gyümölcsfélét evett, dél körül ebédelt (7 hósan már főzelékeztünk nagyban és már nem tápizott utána) 4 óra körül uzsira ahogy lehetett bevezetem a savanyított tejtermékeket, gyümölccsel összekutyulva imádta a joghurtot is meg a túrót is, el is volt vele míg mi le nem ültünk vacsorázni, na akkor ő is megéhezett olyan 7 körül és cucizott kis tápszert, vagy kapott a miénkből pl főtt rizst vagy levesből zöldséget stb. este 10 körül bevágott egy jó nagy adag sinlacot meg tápit és durmolt 5-ig.

nagyjából így álltunk 7 hósan

2014. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én tejpépet adtam neki uzsira, nekünk az egyben vacsi is, mert későn kelt a délutáni alvásból (kb 7-8 hónaposan szoktam rá, hogy az alvás előtt kap 120 ml tápit, ezzel szépen alszik, amikor felébred, akkor van az uzsi/vacsi, ez tejpép, de mostanában már van, hogy főzeléket kap helyette. utána kb 1/2 9kor 180 ml tápszer fürcsi után és alszik mint a bunda kb 7-ig. Most 9 hónapos kislány :)
2014. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!