Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának miket adtok...

8 hónapos babának miket adtok enni, hogy elég változatos legyen? És hány étkezést váltottatok már ki?

Figyelt kérdés

A kisfiam nemsokára 8 hónapos lesz, a tízórait és az uzsit már kiváltottuk, nagyon szeret kanállal enni. Igyekszem neki mindenfélét adni, de néha úgy érzem, hogy nem elég változatos. Délelőtt gyümölcsöt kap, ami legonkább alma, hisz most az van. Keksszel vagy banánnal szoktam adni, néha barackos bolti bébiételt adok neki.

Uzsonnára szoktam zöldséget adni de abba is mindig kell alma, különben nem eszi meg. Kap répát, brokkolit, céklát, vegyes zöldséges bébiételt, meg szoktam bele rakni csirkehusit egy picit, meg hetente egyszer nagyon pici csirkemájat. Ja, meg persze sütőtököt is eszik, illetve néha szilvás bébiételt, de az nagyon meghajtja.

Jó így szerintetek? Vagy mit adjak még neki? Nem gond, hogy szinte minden étkezésben van alma?

A tejpépeket nem szereti, legalábbis amiket eddig próbáltam neki, azok nem kellettek.

(Fél éves kora óta tápszeres.)


2009. nov. 27. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!8 hós babának,már anyi mindent lehet adni p.:

-túró ( túró rúdi,leszeded a csokit róla)

-tészták:rizs,spagetti apróra tördelve

- írtad hogy egy pici húst is raksz az enni valóba,nyugodtan adjál neki sokkal többet,(lehet)csirke,pulyka,nyúl,marha!

-spenót,sóska,brokkoli,fehér répa,sárga répa,,burgonya,tök,zöldborsó hélyából kiszedegetve

-fűszerezheted is a ebédeket: majoranna ,petrezselyem,bazsalikom(picit),enyhe sózás,cuor,kapor

-leveszek:tejszines zöldséges leves,csontleves tésztával,paradicsom leves.

ezt mind adhatod 8 hós babádnak,az én kislányom ezeket mind eszi,és nagyon tetszik neki. (tegnap volt 9 hós)

próbál meg az almát körtével vagy valami mással helyettesíten,mert egy idő után csak azt fogja megenni amibe alma van.

2009. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok:még azt elmondanám,hogy minden tejterméket adhatsz neki a tejen kívül.
2009. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8,5 hónapos a lányom, eddig az ebédet váltotta ki.

Egy ideig csak édes gyümivel ette a zölsdéget, de mostanra ez elmúlt, megeszi magában(főzeléknek) is

Az általában az ebéd zöldség,(főzelék) vagy / néha csak gyümölcs, most már szoktam beletenni joghurtot, csirkehúrt, rizst.

zöldség: répa, krumpli, sütőtök, spenót, brokkoli, zöldbab, zöldborsó, paradicsom-ezeket eszi

gyümölcs: alma, banán, barack (mirelit vagy bolti üveges), meggy (mirelit), szilva, körte, bébikajákból üveges eper-málna-alma ,alam-áfonya, szilva..-szóval ezeket eszi

Valamikor mostanában megkóstoltaom vele a májat.

(Ma pl. brokkoli-krumpli volt pici reszelt sajttal)

Mellette 4 szer szopik, reggel felkeléskor, de, du és este és éjjel legalább kétszer.

Mostanában kap 4-5 óra felé uzsonnát (gyümölcs, pép, joghurt)

2009. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző

Tökfőzeléket is eszi, meg kapott már tojássárgáját a kajájába.

2009. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó sok ötletet adtatok!
2009. nov. 27. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!