Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónaposan vezettétek be...

Hány hónaposan vezettétek be babátoknál a glutént? Mit és mennyit adtatok neki?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 18:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%

Sajnos ez így van, de akkor is a 9. -nek van igaza. Ha még jobbat akarsz, az anyatajen kívül semmilyen tejet nem adsz neki.

[link]


[link]

2014. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

9-es vagyok!


a glutén olyan szinten mérgez mindannyiunkat, hogy megéri leülni a gyerekkel, és elmagyarázni neki, hogy hogyan működik a nyugati, azaz civilizációs világ! Arra gondolok itt, ogy miért reklámozzák mosolygos nénik azt, amitől idővel megbetegedünk.

persze nem egy beszélgetés ez, hanem sok, rövid infó, amit egy idő után meg fog érteni a gyerek, hiszen több esze van, mint sok felnőttnek. És kinek higgyen, ha nem az anyjának?

A hasonlatod eléggé rossz, bár értem mit akarsz mondani! Azt, hogy a kenyér annyira tradicionális, és a mindennapok szerves része, az emberek elkerülhetetlen kelléke, hogy gyakorlatilag lehetetlen kivenni a napi rutinból. pedig nem az! Attól félsz, h gyerek ezzel különcé válik! Csakhogy magyarázd el neki! Érvekkel! És akkor megérti majd!

és mi lesz a különcség következménye?

tovább fog majd élni!

nem lesz elhízott tini

nem lesznek pattanásai

lényegesen kevesebb lyukas foga lesz, mint a többieknek (a szétrágott kenyér, és pékárú pépes állaga rárakódva a fogakra, sokkal jobban roncsol, mint egy cukorka)

nincsenek bélgázok, kellemtlen lehetet a cukros, élesztős finomított szénhidráttól.


egyszerűen nem tudjuk feldolgozni a glutént. ezt meg kellene érteni.

2014. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12.

én nem attól "félek", h különcnek fogják tartani. azt gondolom, h lesz benne annyi természetes kíváncsiság, h egy bizonyos korban akkor is megkóstolja, ha én elmagyarázom neki, h ártalmas. és ha mondjuk teszem azt 13 évesen találkozik először a gluténnel, akkor sokkal nagyobb az esélye, h túlérzékenységi reakciót vált ki. én is tudom, h a mekis igénytelen, ócska kaja, a cigi, a kávé, az alkohol ártalmas, jelentős részükkel nem is élek, de kamasz koromban mindegyiküket kipróbáltam szépen sorjában. a gyerekek akkor is elfogyasztják, ha a lehető legjobb szándékkal, szeretettel, gondoskodón, kulturáltan hívod fel a figyelmüket a dolog veszélyeire. aztán jó esetben nem szoknak rá. de szinte biztos, h kipróbálják. kérdés, h melyik a rosszabb: finoman bevezetni a glutént és meggyőződni, h nem érzékeny rá vagy várni, h majd ő tegye meg és akkor derült égből villámcsapásként fog hatni a szervezetére...

2014. jan. 19. 13:23
 14/17 anonim ***** válasza:

12.

A glutén nem feltétlenül azonos a fehér kenyérrel meg kakaós csigával. Például a rozs is tartalmaz glutént, meg mellette egy csomó, kisgyerekek számára nagyon fontos vitaminnal és ásványi anyagot.

2014. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

utolsó: bizony így van. én is csak azért írtam a kakaós csigát,mert biztos nem a rozs iránt csábul el egyik gyerek sem :)


végül vettem egy HIPP "őszibarackos alma teljes kiőrlésű rizzsel" bébiételt, ami tartalmaz glutént is. ezzel vezettem be. szimpatikusabb,mint a győri háztartási keksz és tuti nincs benne egy csomó adalékanyag. köszönöm a tippet, de foszfovitot sajnos nem találtam sehol.


mindenkinek köszönöm a válaszát. 53%-nak is ment a zöld kéz, mert lehet egyet nem érteni vele, de ettől függetlenül a legjobb (és segítő) szándékkal írta, amit írt és van benne igazság, még ha nem is teljes:)

2014. jan. 19. 18:00
 16/17 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nekem 4 gyermekem van és már 2 unokám Ezek a dolgok soha nem foglalkoztattak,ilyen szinten!Először persze szoptak,de ha a kezemben meglátta a savanyu uborkát azt is a szájához tettem és csak ugy szopta.Persze én is vettem párszor bébi ételeket,de nekem olyan büdös volt mind,hogy inkább magam főztem nekik. Meg kiszedtem a levesből nekik minden finomságot. A főzelékeket is mindég lisztel habartam.Ették a kenyeret,a szalonnát minden gyerekem, unokám imádta. Késsel elkapartam.Szóval mindenevők voltak és lettek, na meg egészségesek!!A könyvek helyett kérdezd meg a szüleid, nagy szüleid ,neked mit adtak??
2014. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os igazad van, de az a világ más volt mint a mai. Abban az időben még nem volt annyi hozzáadott adalékanyag mint ma. Persze, hogy nem kellett foglalkoznotok vele! Az én szüleimnek a kertben termett a sárgarépa, meg kenyeret is magának sütött. Én az erkélyen termeljem a sárgarépát?
2014. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!