Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezettétek be a tehénte...

Hogyan vezettétek be a tehéntejet a babátoknál?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

nem nagyon kellett bevezetni a férjem itta reggelinél és 13 hósan kapott egy jó decit belőle aztán figyeltünk hogy lesz-e reakció a szervezete részéről de semmi..

főleg hétvégén itta a tejet reggelihez és igy minden hétvégén kicsit többet kapott izlett neki most már megiszik két - három decit is.

hát igy...

2010. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először a reggeli szopi előtt fél dl-t kapott pár napig, figyeltem, nincs-e baja tőle, és mivel nem volt semmi, utána minden 4. napon fél dl-el növeltem a tehéntejet, míg el nem érte a 2,5 dl-t. Később az esti szopit magának kiváltotta egy az egyben tejjel, mert egyszerűen nem kért a ciciből.
2010. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát fél éves korától már tettem neki főzelékbe, tejbepapiba, ill kicsit később este kapott kakaót egy kis adagot. az üveges ételeket, dobozos babakajákat mindig kihányta, így azt nem adhattam. semmi baja sem lett tőle. azóta napi egy bögrével iszik este kakaónak.
2010. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekérdezek, de milyen tejjel vezettétek be? 1,5 vagy 2,8 estleg házi, kell e forralni stb?
2010. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp 2,8-ast minimum, kell nekik a zsírtartalom. A házi tej a legjobb, legtermészetesebb, és forralni mindenképp kell. Én nem is higítottam, mivel először nagyon keveset adtam.

(2.)

2010. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. 2,8-t vettem, a másfeles nem is tej, ráadásul náluk nem a zsírtartalom számít. az anyatej zsírtartalma sokkal magasabb. higítani sem szoktam, ha már rendesen iszik egy baba nem terheli meg a veséjét, az csak nagyon piciknél fordul elő, akkor ha csak azzal akarják táplálni és ugye az alacsony zsírtartalom miatt a babának több kell, ami viszont túl sok folyadék, tehát terhelő a vesére, de egyébként ilyen gond nincs vele. én egy ideig forraltam a bolti tejet is, de max 7-8 hónapos koráig. a házitej a legjobb, mi néha szoktunk kapni, azt mindig forralom és úgy adom neki, bár kevesebbet mert jóval tartalmasabb.
2010. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!