Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babátoknak kb...

6 hónapos babátoknak kb mekkora egy adagja gyümiből meg főzelékből?

Figyelt kérdés
Reggel és este eszik 180 ml tápszer a többi ahányszor kér 2-3 alkalommal(attól függ reggel mikor ébred) gyümit eszik meg főzeléket felváltva,néha uzsira tejpáp,és a védőnő keveselli amit gyarapodott.Eddig egy aventes pohár ami 180ml azt hiszem egy olyannal eszik meg,nem tudom hogy növeljem e esetleg az adagját,viszont nem sír hogy éhes lenne kaja után.
2014. jan. 24. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan jó ha 50 gr-ot megevett a kanalas ételekből a lányunk, viszont 4-szer kapott még tápszert és csak 1x mást, sőt sokszor még a kanalas után is evett tápszert. Szerintem azért nem hízik, mert a korához képest kevés neki a tápszer. A gyümölcstől, zöldségtől nem fog hízni.
2014. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj neki többet és addig adjál neki amíg kér, ne a millilitereket nézd. Amikor tele van, akkor úgyis látod rajta h csak nyammog, vagy ki se nyitja a száját, nem lehet túletetni. Lehet a 180 arra elég h nagyjából teletöltse és nyugodt legyen, de menne még 40-50 amiből építgetné a hájacskáit:) Ha még nem próbáltátok, akkor lassan vezesd be a krumplit, az jó tartalmas. Tápszert is váltanék amúgy orvossal megbeszélve.
2014. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém reggel este szopik.

Délelőtt gyümölcs kekszel. A keksz hízlal:) banán is

Ebéd főzelék, ehez olyat amiben rizs, tészta van, hús, ezek is hízlalnak

Uzsonna tejpép

Vacsora főzelék

Lefekvés előtt szopik annyit eszik, amennyi kell neki. Az enyémnek ha nem kell, össze szorítja a száját. Havi fel kilót hízik.

Adhatsz neki az esti táp helyett tejpépet

Kúszik, vagy mászik? Mert akkor azért is lassúlhat a hízása!

2014. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Krumplit eszik,azzal sűrítem a főzelékeket,kekszet is adok neki almával,nemrég kezdtük a banán is,eddig az volt a baj hogy túl sokat hízik most meg elégedetlenek :( tejpépet kapott minden délután de mivel kalóriásnak nyilvánította a védőnő így csak heti 1.2x adtam neki,lehet vissza állunk hogy uzsira vagy vacsira azt egyen.Még nem nevezném konkrétan kúszásnak amit csinál,inkább ilyen ficánkolás,de elég mozgékony egyébként úgy hogy szerintem is az is oka hogy nem gyarapodik annyira,jah és husit is kb két hete kezdtük el.5 hónapos korától kevesebbet hízik.Kedden megyünk dokihoz majd kikérem az ő véleményét is.
2014. jan. 24. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy mennyit szedett fel 1hónap alatt amit a védőnő kevesell. nekem 7-8hónap között 13dkg szedett fel és annyit mondott a védőnő hogy lesznek olyan hónapok amikor alig szed fel és lesznek olyanok amikor sokat fel szed hát ez nekünk be is jött mert most 8-9hós között 1kg simán fel szedett pedig én szerintem nagyon keveset eszik de sokszor.
2014. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Január 6-án volt 8540 és most csütörtökön pedig 8780 gramm,tehát kb 2,5 hét alatt szedet fel 240 grammot és 3cm-t nőt,én szerintem ez jó,mert amúgy meg egy boldog kiegyensúlyozott baba.Eddig se hízott egyformán az előző hónapok alatt.Annyit mondott hogy hát gyarapszik de hogy ő keveselli és kérjem majd ki a doki véleményét ha megyünk jövő héten.
2014. jan. 25. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Hát, a kérdés alapján nem gondoltam, hogy ilyen súlyú babáról van szó. A lányunk 14 hónaposan volt ekkora, a 6. hónapban összesen nem hízott annyit, mint a te babád 2 és fél hét alatt, de senki nem mondta, hogy hízlaljam.
2014. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elég nagynak is született azért gondolom az se mindegy hogy mekkora súllyal születik egy gyerek,szerencsére jó étvágyú,eddig el fogadott mindent a sárgarépán kívül.Eddig az volt a baj hogy túl sokat hízott most meg kevesellik,gondolom mivel most már többet mozog így nem is fog annyit hízni mint eddig,meg hát azt nem értem,hogy eleve mi emberek se eszünk mindig ugyan annyit meg nem is hízunk/fogyunk ugyan annyit akkor mért várják el a babáktól,hogy kövessék a sztenderdet.Szerintem jobb ha úgy csinálok nála mindent ahogy eddig,eszik amennyit elfogd amit meg mondnak egyik fülemen be a másikon ki :)
2014. jan. 25. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!