Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek a hozzátáplá...

Mi a véleményetek a hozzátáplásáról 3honapos kortól?

Figyelt kérdés
Tápszeres 7200grammos baba. Minden vélemény érdekel! ! Nem konkrétan étkezés kiváltására gondolok, hanem kóstolgatásra...Köszönöm előre is:-)

2014. jan. 24. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Semmiképpen nem kezdeném. Majd hat hónapos korában.
2014. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Ne kezdd még el.

Tápszeres babát 5 hós kortól kell kóstoltatni.

2014. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
mi is tápszeresek vagyunk a kezdetektől 3,5hós korában már adtunk neki alma levet egy kis almát is semmi baj nem volt. nekünk azért kellett adni mert nagyon nehezen kakilt és doki javaslatára adtunk neki szerencsére akkor még meghajtotta de már az sem segít neki.
2014. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekünk orvos és védőnő is javasolná a baba súlya miatt. ..teljesen tanácstalan vagyok
2014. jan. 24. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Lányom fogyott a csak anyatejtől, így a védőnő mondta, hogy próbálgathatok adni neki krumplit. Ekkor volt 3,5 hós. Ette is, ízlett neki. Csak az volt a baj, hogy rettentően ordított utána, hisz megfájdult a hasa tőle. Elmentünk a gyermekorvoshoz, mondta, hogy hagyjuk a hozzátáplálást még egy darabig. 5 hónapos korában újból kezdtük, akkor már zökkenőmentesen zajlott minden.

A védőnő mesélte, hogy mikor ő kezdte a szakmát, nem mai fiatalasszony, akkor az volt a módi, hogy 6 hetes kortól lehetett levekkel kínálgatni a csecsemőket.


Szerintem meg mindenki maga döntse el, hogy mit és hogyan ad a csemetéjének.

2014. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
én a kisfiamnál elkezdtem már a hozzá táplálást ( kóstolgatásra csak ) úgy hogy a védőnő bele egyezett. de vigyázz vele, ilyenkor még érzékeny a kis pocijuk. keveset adj, ha adsz és nézd meg hogy nincs e rajta kiütés , vagy hasfájás stb. Ha lehet még várj
2014. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Én a 4 hónapot kivárnám a helyedben. Nem olyan extrém nagy a súlya. Mennyivel született?
2014. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4kg 60cm volt a születési:-)
2014. jan. 24. 21:26
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Én 3,5hónaposn kezdtem el kóstoltatni a lányomat,szintén orvosi javaslatra. Majdnem 5kgmal született,szopizott és tápszert is kapott.
2014. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Ne ess kétségbe! Az sosem jó tanácsadó. A babád nagy, de nem kirívóan. Nagynak is született.

Én a helyedben beszélnék gasztroenterológiai szakemberrel, nehogy a későbbi allergiás hajlamokat erősítsd a szilárd táplálékkal. Az rosszabb lenne, mint a nagy súly.

Más édesanya tejét nem adnád a babádnak részben a tápszer helyett? Van ellenvetésed a donortejjel kapcsolatban? Mert ha nincs, ez biztosan jobb megoldás lenne, mint a hozzátáplálás.

2014. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!