Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Létezik uborkás bébi étel?

Létezik uborkás bébi étel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sütve vagy főzve adható a babáknak, csak nincs szezonja. Ha nincs, esetleg valaki valami jó párosítás ötletet vagy natúrba adjam neki? - majd nyáron...

2014. jan. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen én is csináltam mikor kicsik voltak, szerették. Egy szakácskönyvből néztem.


Krumplit meghámozol, megfőzöd, beleszeleteled a kígyóuborkát, kicsit tovább párolod, majd bele kicsi só és kicsi kapor. Ha készen van, egy kanál tejfölt bele és összeturmixolod. Ha tejterméket nem adsz neki akkor lehet tápszerrel, de szerintem azzal nem olyan finom.


Ezt az egy uborkás receptet tudom, az én gyerkőceim szerették.

2014. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En a most kaphato, garantaltan nem bio ubit nem adnam. Üveges bebietelben mas okok miatt pontosan neznem kell az összetevöket es 8 honapos korig bezarolag a bebietelekben en nem talaltam sehol. De egyebkent nincs olyan nagy igenye a valtozatossagra, igy sztem nem baj, ha kesöbb ismeri meg.
2014. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bár milyen olyan zöldséggel, amit már adtál neki, főzd össze, tehetsz mellé főtt csirkemellet is - ha azt már eszik, és turmixold le. És kész is.

Krumplival, répával, bármivel összekeverheted, szerintem mirelitből is csinálhatod, de ha félévnél régebben van fagyasztva csökken a vitamin tartalma. De lehet hogy még a mirelit kertiben így is több vitamin van mint az import spanyol uborkában.

2014. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a recept ötleteket :) Én sem adok neki most télen import ubit! kivárom majd a szezont és ha egy kis szerencsénk van a kertben is lesz :)
2014. jan. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!